YÜRÜYÜŞ YOLLARINA SENTETİK ÇİM DÖŞENİYOR.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Belediye olarak çok amaçlı ve büyük ölçekli parklar inşa ettiklerini hatırlatarak, bu parklarda yer olan yürüyüş yollarına da bundan böyle daha sağlıklı ve estetik olan sentetik çim döşediklerini söyledi.

Belediye olarak sadece bir mekân yapıp halkın hizmetine sunmadıklarını belirten belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “ Melikgazi Belediyesi olarak büyük ölçekli ve çok amaçlı parklar inşa ediyoruz. Bu parklarda piknik alanları, oturma bankları, yeşil alanlar, bisiklet yolları,çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları gibi çok işlevli bir hizmet yelpazesini sunuyoruz. Böylece her kesime ve her yaş grubuna hitap eden parklar oluşturuyoruz. TOKİ 6. Bölgede bulunan büyük ölçekli parkımızda ilk kez sentetik çim döşenmiş yürüyüşyolları oluşturduk.1.600 mt.uzunluğundaki bu uygulama hem daha uzun ömürlü hem de sağlıklı çünkü toz ve çamur oluşturmuyor.” dedi.

Stonmastik asfalt, hazır çim, tartan pist gibi uygulamalar gerçekleştirdiklerini ve bu uygulamaların vatandaşlarca çok beğenildiğini ve istenildiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, yeni bir çalışma olan yeşil sentetik çim yürüyüş yol bandının beğenilmesi ve istenilmesi halinde tüm yürüyüş yollarında uygulanabileceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın