TÜRKİYE’DE İLKLERİ BAŞARDIK…

HİSF ve Erciyes Kar Kaplanları Derneği ve Spor Kulübü olarak Türkiye’de ilkleri de başardım ve başardık. Türkiye’de ilk kez Samsun’dan yola çıkartılıp, Ankara’da Cumhurbaşkanına teslim edilen ‘Sevgi bayrağını atlet ve izciler dışında sadece geçtiğimiz 16 Mayıs’ta Kayseri’de devlet programına aldırarak biz taşıdık. Sevgi bayrağını dernek üyesi olan en yaşlı abimizle eşi belli mesafede taşırken, bizde dernek üyeleri olarak arkasında koşarak devlete, millete, Cumhuriyete bağlılığımızı gösterdik. Hemen ardından, bayrağın bir gün Kayseri’de konuk edildiği Tarihi Kayseri Lisesi’ndeki ilk nöbeti de Spor kulübü üyeleri olarak protokol ile biz tuttuk. Gençlik yürüyüşlerini hiç aksatmadık. Mümkün olduğunca tek tip giyerek yürüyüşe çok sayıda kişi ile katıldık.

VALİ VE BAŞKANDAN TAM DESTEK..
Kayseri’de görev yapan Valilerimizle temaslarımızı hiç kesmedik. Sık sık makamında ve değişik etkinliklerde karşılaşıp doğa sporlarını konuştuk. Ancak mevcut Kayseri Valisi Mevlüt Bilici ile bir ilki gerçekleştirdik. Vali Bilici ‘Gittiğim yurtiçi ve yurtdışı her yerde Kayseri’den çok sizi soruyorlar. Gerçekten siz kışın nasıl kar banyosu yapıp, buzlu suya giriyorsunuz. Bunu görmek istiyorum’ demiştir. Bunun üzerine Erciyes’te geçtiğimiz kış ayı davetimiz üzerine Vali Mevlüt Bilici yürüyüşe gelip kar banyosu yaptığımızı izlemiş, bu arada doğa sporlarının, sağlıklı yaşamın önemini dile getirerek, HİS adına yapılan bu faaliyetlerin önemine dikkat çekmiştir. Bu görüntü, resim ve haberlerde en kısa sürede iletilecektir.
Nitekim Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile dağ ve kış turizmi için gittiğimiz Avusturya Alp’lerinde şahsımdan rica ederek ‘Erciyes’in, Kayseri’nin, Türkiye’nin tanıtımı için nasıl kar banyosu yaptığımızı göstermemi’ istemiştir. Bunun üzerine İnsburg’ta Avusturya ve Rus TV’lerin önünde ısınmadan sonra kar banyosu yaparak, yüzlerce kişinin önünde, Türkiye ve Kayseri için önemli bir tanıtıma katkıda bulundum.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ‘Dünya bizi değil ama sizi soruyor’ diyerek, Erciyes Kar kaplanlarının fiziki görüntüsünün daha iyi olması, tanıtım için tek tip şort, şapka ve eşofmanla, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir yıldız Dernek yeri, içinin döşenmesi, Çanakkale gezisi ile, Talas Belediye Başkanı Rıfat Yıldırım sağlıklı yaşam yürüyüşleri ile desteğini esirgememiştir. Bugün Erciyes Dağ ve Kış Turizm projesi içindeki en önemli konulardan biri ‘Yüksek rakımda sağlıklı spor için yürüyüş-gezi yollarıdır.’

Bir yanıt yazın