TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MAKARA-İ ULEMA ŞEHRİNDE

Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesince düzenlenen “Erciyes Yazarlar Zirvesi” buluşması münasebeti ile Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Mehmet Doğan, Genel Başkan İbrahim Ulvi Yavuz, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Fidan, Kayseri Şube Başkanı Ahmet İlhan ile 7 ilin Şube Başkanları Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ‘ ziyaret ettiler.

Türkiye’nin zirvesi sayılan beyazlar içerisinde Erciyes Dağının eteklerinde Türkiye Yazarları bir araya getirerek Kayseri ilinin güzelliği ve ilhamını yazarlara yansıttıklarını belirten TYB Kayseri Şube Başkanı Ahmet İlhan, konu ile ilgili olarak şunları söyledi;

“ Kayseri ilimiz planlı gelişimi ile son yıllarda şehircilik de model olmuştur. Kayseri ilimiz Anadolu’nun tam ortasında doğu ile batının merkezi konumunda olmuş ve yüzyılların birikimi ile geleceğe ışık tutmaktadır. Kayserimiz bir sanayi, ticaret, turizm ve sağlık merkezidir. Ancak daha da önemlisi medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmanın avantajı ile aynı zamanda kültür ve sanatın merkezidir”

Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Mehmet Doğan, Genel Başkan İbrahim Ulvi Yavuz, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Fidan, Kayseri Şube Başkanı Ahmet İlhan ile 7 ilin Şube Başkanın ziyaretlerinden onur duyduklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi olarak her zaman kültür ve sanat ile iştigal edenlerin yanında olduk. Destek ve hizmetlerimiz bunların birer kanıtıdır. Sosyal ve Kültür Merkezleri, konferans ve edebiyat günleri bunlara iyi bir örnektir. Melikgazi Belediyesi olarak şehrin fiziki yapısı yanında kültür ve sanat yaşamını önemsiyor ve değer veriyoruz “ dedi.

Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Mehmet Doğan, Genel Başkan İbrahim Ulvi Yavuz, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Fidan, Kayseri Şube Başkanı Ahmet İlhan, “Erciyes Yazarlar Zirvesine” katılan yazarların eserlerinden oluşan bir kitap setini Başkan Memduh Büyükkılıç’a hediye ettiler.

Bir cevap yazın