TÜRKİYE FİZİKSEL ENGELLİLER FEDERASYONU BAŞKANI VALİYİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Fiziksel Engelliler Federasyonu Başkanı Nedim Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte  Kayseri Valisi  Şerif Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten mutluluk duyduğunu belirten Vali Şerif Yılmaz , Kayseri’de engelliler için yapılan hizmetlerin, tüm Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar olduğunu belirtti. Yılmaz  ‘engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracak, umutlu olabilmelerini ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak ortamın oluşturulması için yapılan projelerde, engelli vatandaşlarımızı öncelikli olarak düşünüyor ve onlara yönelik düzenlemeler yapıyoruz. Bu bizim en önemli görevlerimizden biridir. Engelli vatandaşlarımızın karşılarına çıkan zorluklar sadece onları ve ailelerini ilgilendirmemelidir. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya, engellilerimizin yaşamdan kopmamalarını sağlamak için yürütülen çalışmalara destek vermeye ve bu zorlukları onlarla paylaşmaya davet ediyorum’ dedi.

Türkiye Fiziksel Engelliler Federasyonu Başkanı Nedim Kılıç’ta kendilerini kabulünden dolayı Vali Şerif Yılmaz’a teşekkür ederek, federasyonun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Bir cevap yazın