TURİZM CENNETİNİN YOLUNA ÖZEL İDARE BAKIMI

Kayseri’nin önemli turizm cennetlerinden Kapuzbaşı Takım Şelaleleri’ne ulaşımı sağlayan 45 kilometrelik yolda meydana gelen küçük çaplı heyelanlara ve bozulmalara müdahale edilerek yol tekrar güvenli ve konforlu hale getirildi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Atsız, Kayseri – Niğde – Adana üçgenindeki turizm cenneti Kapuzbaşı Takım Şelaleleri’nin hak ettiği değere ulaşması için ulaşım kolaylığının büyük önem taşıdığını ve bu bilinçle çalışmaları sürdürdüklerini belirtti.

Kayseri İl Özel İdaresi’nin 2007 yılında yaptığı kapsamlı bir çalışma ile şelalelere ulaşımı sağlayan 45 kilometrelik yoldaki tüm risk unsurlarının ortadan kaldırılarak yolun tamamının asfaltlandığını hatırlatan Atsız, gerek bölgenin coğrafik yapısının gerekse mevsim şartlarının yolda küçük çaplı heyelanlarla bozulmalara neden olduğunu ifade etti.

Bu bozulmalara derhal müdahale edildiğini kaydeden Atsız, şöyle devam etti:

‘’Toplam 45 kilometre uzunluğunda olan Dikme – Delialiuşağı – Yeşilköy – Büyükçakır – Kapuzbaşı – Ulupınar köylerinin grup yolunda meydana gelen yol bozulmaları ve yer yer oluşan heyelanlara 4 kamyon, 2 greyder, 1 arazöz ve 1 silindirden oluşan ekibimiz 2 ay boyunca ulaşımda herhangi bir aksaklığa mahal vermeden gerekli hendek bakımı, malzemeli bakımlar yapılmıştır. Heyelan nedeniyle oluşan çatlaklar giderilmiş, şarampoller dahil yol tamamıyla güvenli hale getirilmiştir. Turizmcilerimiz yerli ve yabancı turistleri şelaleler bölgesine rahatlıkla götürebilirler.’’

Bir yanıt yazın