TÜMSİAD ‘dan İş Adamı Kimdir konulu semineri

AB Kobi Haftası etkinlikleri kapsamında planlanan faaliyetlerin üçüncüsü olan seminere, Yataş Grubu Eski Genel Müdürü Mehmet Gezer konuşmacı olarak katıldı. Seminer öncesi konuşan Şube Başkan Yardımcısı Alpay Geze, davetimizi kırmayarak seminerimize katılan Mehmet Gezer’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında Mehmet beyi yakinen tanıdığını ve iş hayatı boyunca yaşadığı iş tecrübelerinin dernek üyelerimize ışık tutacağını söyledi.

Daha sonra konuşan Gezer de, Alpay beyin nazik daveti üzerine iş adamları ile sohbet niteliği taşıyan bu seminere katılmaktan memnuniyet duyduğunu söyleyerek başladığı konuşmasını söyle sürdürdü : “Kur’an-ı Kerim’in ilk ayeti “Oku” kelimesidir. Bu haseple bizler sürekli okumak, matematik, fizik vb. gibi her türlü bilim dalını iş hayatımızda daha yoğun bir şekilde uygulamaya geçirmek durumundayız. Gerek siyasi nedenler gerekse de farklı sebepler dolayısıyla yeterince değer vermediğimiz okuma alışkanlığımızın eksikliğini fazlasıyla hissetmekteyiz. Avrupa ülkeleri ve Japonya gibi ülkelere baktığımızda, bu ülkelerin gelişimlerinin okuma alışkanlıklarıyla ve matematiği iş hayatlarında fazlaca kullandıklarından bu seviyelerde olduğunu görüyoruz. Bizler de bir an önce dinimizin bize ilk emir olarak gönderdiği okuma emrini hayatımıza geçirmek mecburiyetindeyiz.”

Seminer sonunda Şube Başkanı Nusret Uğurlu değerli iş tecrübelerini dernek üyelerimizle paylaştığı dolayısıyla Gezer’e teşekkür etti.

Bir yanıt yazın