Toprak Kaymasındaki yakınlarını 33 yıldır unutmuyorlar.

Kayseri’nin Develi İlçesi Ayvazhacı Köyünde 1980 yılında toprak kayması sonucu 40 kişinin hayatını kaybettiği alana yakınları adına 40 adet çam fidanı dikip mevlit okuttular ve topluca dualar ettiler.

İki Aylık hazırlık içerisinde 100 Kur’an-ı Kerim Hatimi yapan köylüler toprak kaymasında vefat edenler için üç bin de Yasin-i şerif okuduklarını belirttiler.

Ayvazhacı Köyü yardımlaşma dernek Başkanı Feramuz Serçe; Köy Muhtarlığı ve Develi Belediyesinin katkılarıyla düzenledikleri etkinlikte Köyün toplu yemeklerini yapan Aşçıbaşı Fadime Gürz ve Fethiye Gürz, Firdevs Gül, Vahide Utku, Mevlüdiye Benli’den oluşan aşçı ekibinin 150 kilo et, 70 Kilo Bulgur,70 Kilo Pirinç,70 Kilo nohut,70 kilo yoğurt  ile üç kazan nohut yahni yemeği, 2 kazan pilav ve üç kazan ayran hazırlayıp  800 ekmek ile yaklaşık Bin kişiye yemek ikramında bulunduklarını belirtti.

Etkinliklere Develi belediye Başkan Vekili İsmail Develioğlu, Ak Parti Develi İlçe Başkanı Mehmet Durukan,İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Tuna,Belediye Meclis üyeleri,Komşu köy muhtarları,Toprak kaymasında yakınlarını kaybedenler ile köylüler katıldılar.

Bir cevap yazın