TEKDEN KOLEJİ ŞAMPİYONLUĞA DOYMUYOR

Türkiye Satranç Federasyonunun düzenlediği ÇOCUK SATRANÇ LİĞİ KAYSERİ elemelerine 11 takım katılmıştır. Okulumuz bu elemelere iki takım halinde katıldı. TEKDEN  1 isimli takımımız tüm rakiplerini yenerek birinci oldu. Tekden 2 isimli takımımızda üçüncü oldu. Birinci olan takımımız, 19-24 Nisan tarihleri arasında Karaman’da yapılacak Türkiye Finali Grubuna Kayseri’yi temsilen katılacaktır. Şu anda da iki öğrencimiz Ahmet Alp ERTAŞ, Bekir BURAK  SAKA MEB’nın düzenlediği KÜÇÜKLER KATAGORİSİ  TÜRKİYE  SATRANÇ BİRİNCİLİĞİ Finalinde Kayseri’yi temsilen Ürgüp’te yarışmaktadırlar.Öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Danışman Öğretmen : İbrahim ŞAMLI


Tekden 1 Takımı              :

Baran BÜYÜKBOZKOYUN

Bekir BURAK  SAKA

Ahmet Alp ERTAŞ

Yusuf Selim TORUN

Sıla BARTAN

Muhammed Serdar AKSU

Tekden 2 Takımı            :

Türker Erdem PEKİN

Enes Duha AŞCI

Abdulbaki Eren BİLİR

İsmet Alp DİVRİKLİOĞLU

Burak Emre SÜTBEYAZ

YÜZMEDE DE TEKDEN  ŞAMPİYON

Türkiye  Yüzme Federasyonu tarafından düzenlen  okullar arası yüzme şampiyonasının Kayseri ayağında  11 Takım arasından Yıldız Kızlar’da Tekden Koleji Yıldız Kızlar takımımız  takım halinde birinci oldu.Bu başarılarının sonucu olarak  Marmaris’te düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında Kayseri’yi temsilen okulumuz yarışacaktır.

Danışman Öğretmen : Selda ÖZMEN ÜLKER

ÖĞRENCİLER                       :

Ekin TEMİZSOY

Belen BEDİR

Kübra  Nur ÇOLAK

Fatma Nur Çağla ERGİN

Tuğba Eren GÜRPINAR

Nurbanu AVŞAROĞULLARI

MASA TENİSİNDE YİNE TEKDEN KOLEJİ  ŞAMPİYON

Ayrıca geçen yıl Türkiye ikincisi olan masa tenisi takımımız bu yıl hem miniklerde hem de yıldızlarda Kayseri birincisi olmuştur.Hatay’da yapılan bölge elemelerinde Kayseri’yi temsilen katılan  Yıldız Kızlar takımımız birinci olarak Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazandı. Minik kızlar takımımızda Kahramanmaraş’ta yapılacak bölge finallerinde ilimizi temsilen yarışacaktır.

ÖĞRENCİLER           YILDIZ             :                                          ÖĞRENCİLER  Minik Takımı                :

Melda BAKTIR                                                                    Rabia ŞAHİNER

Betül KAHRAMAN                                                            Burçin MERMER

Elif Sude KIVCI                                                                  Özge URAL

Gülnihal AYDOĞAN                                                         Beyza UĞRAŞ

Satranç, yüzme ve masa tenisi  yarışmalarında birinci olarak Türkiye Finallerine ilimizi temsilen katılacak   bütün öğrencilerime  Türkiye Şampiyonalarında başarılar diler,eğitim liderlerimi kutlarım.

Bir cevap yazın