TALAS AVŞAR TÜRKMENLERİ DERNEĞİ’NDEN ZİYARET

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, Talas Avşar Türkmenleri Derneği Başkanı Zeki Gökdemir ve derneğin yeni yönetimini makamında kabul etti.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, toplumda gönüllülük esasıyla hizmetlerin yapıldığına dikkat çekerek, “Gücümüzün yettiği nispette sivil toplum kuruluşlarına hizmet etmeye ve destek vermeye çalışıyoruz. Büyükşehir atmosferiyle ailelerin birbirinden uzaklaştığı daha çok gündelik hayatla meşgul olduğu bir ortam var. Bunların en önemli tutkalı da Sıla-i Rahim. Yani toplumun bir araya gelmesi, halleşmesi, muhabbetleşmesi ve kendi değerlerini yaşatması. Bu noktada sizlerin yapacağı çalışmalar son derece kıymetli. Allah yardımcınız olsun. Eski ve yeni yönetimin birlikte hareket ederek tecrübe ve bilgi paylaşımının sağlanması açısından oldukça güzel bir davranış. Yerel yönetimler olarak şehrimizde sivil toplum kuruluşlarında güzel işler yapılırken bizler de elimizden geldiğince yanlarında olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Talas Avşar Türkmenleri Derneği Başkanı Zeki Gökdemir, Başkan Yıldırım’a yeni yönetimini tanıtarak derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Talas’ta bir çok sosyal ve kültürel faaliyete imza attıklarını belirten Başkan Gökdemir, “eski ve yeni yönetim el ele çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Amacımız halkımıza kültürel değerlerimizi yaşatarak hizmet vermek. Bu güne kadar verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyor hizmetlerinizin devamını bekliyoruz” dedi.

Konuşmaların sonunda Talas Avşar Türkmenleri Derneği Başkanı Zeki Gökdemir Başkan Rifat Yıldırım’a, Sarız el dokuması kilim hediye etti.

Bir cevap yazın