ŞUBELER ARASI BİLGİ YARIŞMASI

Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi tarafından, dönem sonu kapanış programı ve şubeler arası “Bilgi Yarışması” düzenlendi. Danişmentgazi Sosyal ve Spor tesislerinde gerçekleştirilen yarışmaya 10 şube katıldı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da katıldığı etkinliğe öğrencilerin yanı sıra, velilerin de ilgisi büyük oldu.

Sekiz ay süren güz dönemi kurslarında Fen Bilgisi, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Rehberlik, Tiyatro, Halk oyunları alanlarında gerçekleştirilen kursların tamamlanmasının ardından düzenlenen dönem sonu etkinliğinde halk oyunları ekibi değişik yörelere ait gösterilen sunarken,Tiyatro Ekibi tarafından da sergilenen” Doktor Tilki” isimli tiyatro gösterisi ilgi ile izlendi.

Gösterilen ardından Çocuk Meclisi’nin 10 şubesinden 3’er öğrencinin oluşturduğu takımlar arasında Bilgi Yarışmasına geçildi. Burada öğrencilere öğrenim gördükleri toplam 5 branşta 5’er soru olmak üzere 75 soru soruldu.Yapılan puanlamanın ardından

6. sınıflarda 1. Mimarsinan, 2. Keykubat, 3. Belsin

7. sınıflarda 1. İldem, 2. Belsin, 3. Kıranardı

8. sınıflarda 1.Melikgazi, 2. Danişmentgazi, 3. Belsin şubesi oldu.

Ayrıca şubeler arasıgerçekleştirilen Voleybol turnuvasında şampiyon olan şubelere ödülleri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç tarafından verildi.

Çocuk Meclisinin hazırlamış olduğu etkinliğe katılarak onların her zaman yanında olduğunu bir kez daha gösteren Melikgazi belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Amacımız sizlerin daha donanımlı olarak yetişmenizi sağlamak, başarılarınıza başarılar katmaktır. Bizlere güvenen ve emanet eden ailelerinize de teşekkür ediyoruz. Vatanına, milletine, ailesine faydalı bireyler olarak yetişmeniz en büyük dileğimizdir. Ayrıca yaz tatilinizi gerek eğitim amaçlı, gerek sportif, gerekse sosyal yönden geçirmeniz açısından yaz okullarına devam etmenizi tavsiye ediyor, dereceye giren bütün şubeleri kutluyor, bütün çocuklarımıza iyi tatiller diliyorum.” dedi.

Bir cevap yazın