Seyrani Kampüsüne Kadın eli değdi.

ERÜ Seyrani Kampüsünde bulunan Hüseyin Şahin MYO tarafından Çarşamba günleri düzenlenen Kültürel etkinlikler kapsamında, TOBB Kayseri Kadın Girişimcileri ile birlikte Seyrani kampus bahçesine ağaç dikme etkinliği düzenlendi.

Seyrani kampüsünü ağaçlandırma  etkinliğine Kaymakam Enver Ünlü,Belediye Başkanı Recep Özkan,Seyrani Ziraat Fakültesi dekanı Prof.Dr.Halil Kırnak, Hüseyin Şahin MYO Müdürü Yrd.Doç. Dr.Şükrü Su,TOBB Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dr.Sema Karaoğlu,Kadın girişimciler ve öğrenciler iştirak ettiler.

Kaymakam Enver Ünlü;TOBB Kayseri Kadın Girişimcilerinin Develi İlçesine ve Seyrani Kampüsüne gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek desteklerinin devamını beklediklerini belirtti.

Etkinlik açılışında Konuşan Belediye Başkanı Recep Özkan; Venedik ziyaretinde heyeti bilgilendirme yapanların Venedik’in kazıklarının yıllar önce Anadolu’nun orta yerlerinden Erciyes dağı etekleri ve Kapadokya bölgesinden getirildiği bilgisini verdiğini belirterek o zamanlardan başlayan kesme işlemi şimdilere kadar devam etmiştir. şimdilerde ise  bu nesiller  bizler hep birlikte  yeniden ağaç dikme hamlesini başlatmış bulunuyoruz İlçemizin her tarafında ağaç dikme faaliyetlerimiz hızla devam etmektedir dedi.

Hüseyin Şahin MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr.Şükrü Su;Etkinliğe destek veren Kaymakam Enver Ünlü,Belediye Başkanı Recep Özkan, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Halil Kırnak,TOBB Kayseri Kadın girişimciler Kurulu adına Başkan Dr.Sema Karaoğlu ve beraberindeki heyete teşekkür ederek  Seyrani Kampüsündeki çevre düzenleme,ağaçlandırma faaliyetleri yanı sıra,Hidayet Tutum Kongre merkezi iç düzenlemeleri ve Dr.Sami Tutum  Kütüphane Bölümünü çalışmaları hakkında heyeti bilgilendirdi.

Çalışmaları takdir eden  Kayseri Kadın girişimcileri Misafirhane iç donanım ve Kitap bağışı kampanyası başlatacaklarını ve bazı toplantılarını da Seyrani kampüsü içerisindeki Kongre merkezinde yapmayı planlayacaklarını belirttiler

ERÜ Hüseyin Şahin MYO hakkında yapılan bilgilendirme sonrası konuşan bilgilendirme yapıldı.Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dr.Sema Karaoğlu Kayseri Kadın girişimciler kurulu üyeleri olarak etkinliğe iştirak ettiklerini belirtti ve Kurulumuz TOBB ile birlikte çalışmaktadır.Fidanlar OSB ve Melikgazi Belediyesinden temin etmiş bulunmaktayız şartımız fidanlarımızı sakın susuz bırakmayın dedi.300 adet 3 yaş ve üzeri çam fidanının dikildiği tören öncesi MYO ve Seyrani Ziraat Fakültesi öğrencileri tarafından bir de müzik konseri verildi.

Bir cevap yazın