SENTETİK ÇİM YÜZEYLİ FUTBOL SAHALARI

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde yer alan 5 bölgede sulama suyu kanalı yapım işinin ihale ile yaptırılacağını söyledi.

Bel-Sin, TOKİ, İLDEM bölgelerinde halkın isteği üzerine futbol sahaları yapılacağını ancak bu futbol sahalarının sentetik çim yüzeyli olacağını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “Yaygın ve herkes için spor amacı ile çalışmalar devam etmektedir. Şub anda 7 ayrı bölgede çok amaçlı ve kapalı spor salonlarımız hizmet vermektedir. 35 ayrı bölgede açık alan fitnes aletleri bulunmaktadır. Açık alan basketbol ve voleybol sahalarımız ise tüm semtlerde mevcuttur. Amacımız spor yapanların sayısını artırmak ve 7’den 70’e her kesimin mutlaka spor yapmasını sağlamaktır. İLDEM, TOKİ ve Bel-Sin Bölgesinde eksikliği duyulan, vatandaşlarımız tarafından talep edilen, 12 ay boyunca hizmet verebilecek futbol sahası için çalışma başlatmış durumdayız.“ dedi.

5 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapılması işinin 4734 sayılı kamu ihale kanununun 19. maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edileceğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, ihalenin 21 Mart 2013 günü saat 14.’ de yapılacağını kaydetti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesinin salon sporların merkezi ve sporcu ile spor adamlarının destekleyicisi olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın