SCANIA YENİ 13 LİTRELİK MOTORLARI VE YÜKSELEN DONANIM STANDARTLARIYLA TÜRKİYE YOLLARINDA…

Ağır vasıta sektörünün öncü markası Scania, tüm ürün gamını 13 litrelik motorlarıyla yeniledi. Yeni 13 litrelik motorlar, Scania Birim Enjektörlü yakıt sistemi ve Seçici Katalitik İndirgeme teknolojisi ve düşük devirlerdeki maksimum torku ile tüm yol şartlarında yüksek performans sunarken, geliştirilen yeni sistem ve donanımlar büyük oranda yakıt tasarrufu sağlıyor. Scania’nın Euro 5 normlarına uygun yeni 13 litre motor platformu; 360, 400, 440 ve 480 beygir güçlerinde 4 farklı motor seçeneği ile Türkiye’de satışa sunuluyor.

Scania, standart donanımında da sunmaya başladığı Opticruise iki pedallı otomatize şanzıman, geliştirilen yazılımı ile Yeni Scania Retarder, performansı artırılan egzoz freni, Sürücü Destek Sistemi ve standart klima ile segmentinde “standartları belirleyen marka” olmayı sürdürüyor. Gelişmiş en yeni teknolojiler ile donatılan Scania’lar, Türkiye şartlarına uyumlu araçlarıyla fark yaratırken, yakıt ekonomisinin yanında bakım ve işletim giderleri açısından da optimum verimlilik özelliklerini taşımaya da devam ediyor. Yüksek performansa sahip üstün teknoloji ile donatılmış yeni çekicileriyle tüm zorlu sürüş koşullarının üstesinden gelebilecek bir yapıya sahip olan Scania, sıra dışı konforu ile de mükemmel bir sürüş keyfi sunuyor.

Yeni  sistemler ile donatılan Scania, sürüş, yük ve yol koşullarına kendini kolayca adapte edebiliyor. Güvenlik ve konfordan ödün vermeden ağır ticari araç sektöründeki kalitesini bir kez daha ortaya koyan Scania’nın yeni 13 litre motor platformu ile bakım maliyetleri büyük ölçüde düşüyor ve kullanıcılarının karlılıkları artıyor. Yeni 13 litre motorların en önemli özelliği olan düşük yakıt tüketimine debriyaj pedalsız Opticruise Otomatize Şanzıman’ın katkısı oldukça büyük. Opticruise Otomatize Şanzıman, yol ve yük şartlarına göre sürekli ekonomiye yönelik vites seçimi yaparak yüzde 5’e kadar yakıt tasarrufu sağlarken, sürücü kaynaklı kullanım hatalarını önleyerek, güç ve aktarma organlarında olası arızaları ortadan kaldırıyor. Scania araçlarda yine standart olarak sunulan Scania Sürücü Destek Sistemi araç kullanımı esnasında ipuçları ve geri bildirimler vererek güvenli ve ekonomik sürüş tekniğinin gelişimini sağlamakla önemli bir görev üstleniyor. Sistemin tüm verileri dikkate alınarak uygun kullanıldığında, aracın yüzde 10’a kadar yakıt tasarrufunun sağlanabildiği görülüyor. Bunun yanısıra; Scania Dingil Yük Göstergesi, doğru yük dağılımı ile yürüyen aksam ömrünü uzatarak, yasal zorunluluklara uyumu kolaylaştırıyor.

Bir cevap yazın