Rektör Asyalı’dan BİLSEM’e ziyaret

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. Musa Hakan Asyalı, bilim adına yapılacak her türlü çalışmanın yanında olduklarını ve destek vereceklerini söyledi.

Rektör Asyalı, üstün yetenekli ve üstün zekalı çocukların eğitim gördüğü Kayseri Bilim ve Sanat Merkezi’ni (BİLSEM) ziyaret etti.

Ziyarette, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Fikri Ulusoy ve merkezde görevli öğretmenlerle görüşen Rektör Asyalı, merkezde yürütülen eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Daha önce Abdullah Gül Üniversitesi tarafından, üniversitenin logosundan esinlenerek yaptırılan kütüphaneyi de gezen Asyalı, üniversite olarak Bilim ve Sanat Merkezi ile işbirliği yapmayı planladıklarını kaydetti.

İlerleyen zamanlarda Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerini, sık sık üniversitenin Sümer Kampüsü’ne davet edeceklerini belitten Asyalı, merkezdeki öğrencilerin gelecekte bilim adamları olmalarına üniversite olarak katkı sağlamak istediklerini ifade etti.

Üniversite olarak bir çocuk üniversitesi oluşturma yönünde projelerinin olduğuna değinen Asyalı, Bilim ve Sanat Merkezi ile ortak çalışmalar yapmayı planladıklarını dile getirdi.

Asyalı, üniversite olarak merkeze yabancı dil eğitimi konusunda destek sağlayabileceklerini ve öğrencilere bilimin sevdirilmesi konusunda yardımcı olacaklarını söyledi.

Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Fikri Ulusoy ise üniversite ile işbirliğine her zaman hazır olduklarına işaret etti. Özellikle Abdullah Gül Üniversitesi ile yapılacak işbirliğinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Ulusoy, merkeze Gaziantep, Adana gibi çevre illerden de ilgi olduğunu dile getirdi.

Bir cevap yazın