Prosinecki, U20 Dünya Kupası Etkinlikleri Çerçevesinde Öğrencilerle Buluştu

Erciyes Üniversitesi’nde düzenlenen panele katılan ve 1987 yılında bu kupada Yugoslavya formasıyla turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen Robert Prosinecki, bu tip turnuvaların oyuncuların kendisini göstermesini için ne kadar önemli bir fırsat olduğunu kendi kişisel hikayesi üzerinden anlattı.
Prosinecki, FIFA U20 Dünya Kupası’nın her zaman geleceğin yıldızlarının ilk kez sahne aldığı bir platform olduğunu ifade ederek, öğrencilere turnuva boyunca maçları mutlaka stadyumdan takip etmeleri konusunda tavsiyede de bulundu.
Hırvat teknik adam, Kayseri’nin kupaya ev sahipliği yapacak şehirlerden biri olması nedeniyle duyduğu mutluluğu ifade ederek, açılış maçının Kayseri’de yapılmasının şehir açısından oldukça önemli olduğu söyledi.
Prosinecki, kendisinin de turnuva sırasında maçları yakından takip ederek yeni oyuncuları izleme imkanı bulacağını ve aynı zamanda eski günlerini anacağını kaydetti.
Robert Prosinecki, yaklaşık 6 aydır birlikte yaşadığı Türk insanının iletişim becerisi, anlayışı ve misafirperverliğinden dolayı turnuvanın çok iyi bir atmosferde geçeceğine inandığını sözlerine ekledi.
Öte yandan FIFA U20 Dünya Kupası tanıtım etkinlikleri çerçevesinde ev sahibi şehirlerden Gaziantep’te de gerçekleştirilen panellerde öğrencilere turnuva hakkında bilgiler verildi.

Bir cevap yazın