Pınarbaşı’nda Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma etkinlikleri

Pınarbaşı’nda Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma etkinlikleri düzenlendi.

Pınarbaşı Çok Programlı lisesinde düzenlenen etkinliğe Pınarbaşı Kaymakamı Kamil Aksoy,İlçe Belediye Başkanı Dursun Ataş,İlçe Jandarma komutanı Kamil İncebacak,İlçe Emniyet Müdürü Temel Selman,daire amirleri,öğretmenler,vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Programda Fikri Çeliker İlköğretim öğrencilerinin, müzik öğretmeni Yasemin Bayraktar’ın keman eşliğinde Çanakkale şiirleri ve Türküleri söylendi. Pınarbaşı Çok programlı lisesi öğrencileri tarafından, Çanakkale isimli tiyatro canlandırıldı. Çanakkale konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler, Pınarbaşı Kaymakamı Kamil Aksoy tarafından ödüllendirildi.

Pınarbaşı Kaymakamlığı ve Pınarbaşı ilçe jandarma komutanlığı tarafından ilçe de bulunan şehit yakınlarına ve ilçe protokolüne günün anısına Pınarbaşı Öğretmenevinde yemek verildi.

Yemekte konuşma yapan İlçe müftüsü Mustafa Açıkalın”Çanakkale Zaferi Bu milletin ve bu ülkenin bölünmeyeceğinin ve parçalanamayacağının bir simgesidir.Daha düne kadar bu millet için bu topraklar için canını veren şehitlerimizin yakınları da burada. Ne mutlu onlara ki onlar şehit yakını oldular.Şehitler kendilerinden ve yakınlarından yüz kişiye şefaat edeceklerdir.O yüzden iyi ki onlar var.Onlar var ki bizler buradayız. Bizler biliyoruz ki elbette bu memleketin düşmanları olacaktır. Yine biz biliyoruz ki bu milletin cengaverleri, mücahitleri hiçbir zaman

eksilmeyecektir” dedi.

Bir cevap yazın