PENCEREYİ EMNİYET MÜDÜRÜ AÇTI

Talas Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ali Dağı’nda geçtiğimiz cumartesi başlayan 3. Uluslararası Yamaçparaşütü Kupası’nda üçüncü gün pencereyi İl Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın yaptı. Telsizi eline alan Aydın, önce İngilizce sonra da Türkçe “Yarışma başlamıştır” anonsu yaptı.

8 ülkeden 28’i yabancı toplam 139 pilotun yarıştığı şampiyonada sporcular, uçuş öncesi brifing alarak yarışma için son hazırlıklarını tamamladı. Uçuşları izlemek için müdür yardımcıları ve çevik kuvvet polisleriyle birlikte 1900 metre yükseklikteki Ali Dağı’nın zirvesine gelen İl Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, telsizi eline alarak ilk önce İngilizce “Air start is open” sonra da Türkçe “Yarışma başlamıştır” şeklinde anons yaparak yarışmayı başlattı.  Yamaçparaşütünü izlemeyi sevdiğini belirten Aydın, “Özellikle bugün izlemek için geldim. Görüntü muhteşem. Türkiye’de bu işe gönül veren herkesi buraya bekliyoruz” dedi. Aydın, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ile görüştüklerini anımsatarak, “Pilotların güvenliği de bizden sorumlu olduğu için gelecek dönemde biz de polislerden oluşan yamaçparaşütü ekibi kurma kararı aldık” ifadesini kullandı.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, şehirde çok önemli bir güzelliğin yaşandığını belirterek, Ali Dağı’nın artık dünyaca bilindiğine dikkat çekti. Başkan Yıldırım, bu büyük organizasyonu belediyenin mütevazi bütçesiyle yaptıklarını ifade ederek, “140 kişi hava ve karada takip ediyoruz. Onların uçuşların sonunda sahada toplanmasında, konaklamasında en iyi hizmeti veriyoruz. Kayseri artık uluslar arası organizasyona çok önemli bir tecrübe koydu. Bu sadece uçuşlar olarak değil, turizm, tanıtım gibi birçok dalı var. Burada yarışan yerli ve yabancı pilotlar evlerine döndüklerinde buradaki güzellikleri anlatıyor. Bu yarış ayrıca Türkiye şampiyonasıdır.” dedi. Başkan Yıldırım,  kupanın sonunda fotoğraf yarışması düzenleyeceklerini de hatırlatarak, dereceye girenlere para ödülü vereceklerini sözlerine ekledi.

88,5 kilometrelik Tomarza hedefine gol yapmak için havalanan pilotlar gökyüzünde rengarenk görüntü oluştururken, günün sonunda genel klasmanda Türkiye’den Durali Karaca birinci, Rusya’dan Konstantin Tregubov ikinci, yine Türkiye’den Tuncay Tahtakin üçüncü oldu. Kadınlarda Ayşe Bayrak birinci, Rus, Anna Verbitskaya ikinci, Deniz Alic üçüncü oldu. Takımlarda ise birinci Mashavk, ikinci Ahas, üçüncü Paragagra oldu.

Yarışma 30 Haziran cumartesi gününe kadar devam edecek.

Bir yanıt yazın