Parklarda spor yapan kadınlarla Erciyes’te kahvaltı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, “Sağlıklı Yaşam İçin Spor Etkinlikleri” kapsamında parklarda spor yapan kadınlarla kahvaltıda bir araya geldi.

Erciyes Kardanadam Restaurant’ta gerçekleşen toplantıda, Büyükşehir Belediyesi ‘Sağlıklı Yaşamİçin Spor Etkinlikleri’ne katılan yaklaşık 600 kadın, Başkan Özhaseki ile kahvaltı yapma ve sohbet etme imkanı buldu.

Başkan Özhaseki’ye ilginin oldukça yoğun olduğu toplantıda bir konuşma yapan Başkan Özhaseki, parklarda spor yapan kadınlarla Erciyes’te bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bu tür toplantıları daha sık tekrarlamak arzusunda olduklarınıkaydetti.

Konuşması sık sık alkışlarla bölünen Başkan Özhaseki, Büyükşehir Belediyesi’nin spora verdiği önemden söz ederek “Sadece 2 parkta başlayan bu etkinliğimiz, bugün 24 parkımızda yapılıyor ve spor öğretmenlerimizin eşliğinde çok sayıda kardeşimiz spor yapma imkanı buluyor. İnşallah bundan sonra spor yapanların sayısı da spor salonlarımız da artacak” dedi.

ÖZHASEKİ,KEYİFLİ PROJELERİ ANLATTI

Yıllardır belediye başkanlığı görevinde bulunduğunu hatırlatan Başkan Özhaseki, ilk günkü heyecanıyla gece gündüz demeden şehre faydalı olabilmek için koşturduğunu söyledi.

Göreve geldiği ilk yıllarda altyapı ve üstyapı ile uğraştığını belirten Başkan Özhaseki, artık Kayseri’yi geleceğe taşıyacak, büyütecek çok ciddi işlerler üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Kayseri’ye kurulacak 2. devlet üniversitesi ve bölge hastanesi konusunda kadınlara bilgiler veren Başkan Özhaseki, diğer büyük projelerden bir tanesinin de Erciyes Kış Sporlarıve Turizm Merkezi Projesi olduğunu söyledi.

Erciyes Projesi’nin yaklaşık 275 milyon euroluk devasa bir proje olduğuna dikkati çeken Başkan Özhaseki, “12 ay doluluk imkanıyla binlerce insanın Kayseri’ye gelmesini sağlayacak ve Kayseri’yi kış turizminin merkezi yapacak bir proje bu. Burada turizmden ciddi bir kalkınma sağlanacak. Çocuklarınıza iş kapısı açılacak. Sizler de Erciyes’e çıkıp kayak yapma, spor yapma imkanı bulacaksınız. Erciyes’te uygulanan projeler, sizlerin burada rahat etmesini, keyif yapmasınısağlayacak projeler. Bunun dışında şu anda Cırgalan’da yapılan Anadolu Harikalar Diyarı Projesi’ni de önemsiyorum. 716 bin metrekarelik alanda uygulanacak proje, 10 ayrı alandan oluşacak. Bu alanların inşaatı başladı”şeklinde konuştu.

Anadolu Harikalar Diyarıiçerisindeki eğlence merkezi, hayvanat bahçesi, su kayağı parkı, buz pateni pisti, hobi bahçeleri, at binme alanları, spor alanları hakkında da bilgiler veren Başkan Özhaseki, proje tamamlandığında Harikalar Diyarı’nın Kayseri için önemli bir merkez olacağını belirtti.

Artık Kayseri’de altyapıda uzun boylu sıkıntılar olmadığı için üstyapıdaki güzelliklere yöneldiklerini kaydeden Başkan Özhaseki, Kayseri’nin bugün geldiği konumun bu keyifli projeleri hak ettiğini vurguladı.

Toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin Kale İçi Kültür Sanat Merkezi, Kayseri Mahallesi projelerine de değinen Başkan Özhaseki, konuşmasını “Kayseri için yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bu yapacağımız projelerle Kayseri’de yaşamak için herkesin can attığı bir ortam doğacak” diye tamamladı.

Başkanın ardından parklarda spor yapan kadınlar adına bir konuşma yapan Şule Polatoğlu, sadece spor yapmadıklarını aynı zamanda adeta terapi de aldıklarını ifade ederek Büyükşehir Belediyesi’ne böyle bir aktiviteyi hayata geçirdiği için teşekkür etti.

Kahvaltının ardından katılımcılar Başkan Özhaseki, ile fotoğraf çektirmek için adeta yarıştı.

Gondol turu ile sona eren programda ayrıca katılımcılara Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi ile ilgili bir de sunum yapıldı.

Bir yanıt yazın