ÖZAKTI KİCK BOKS USTASI SEÇİLDİ.

Ninbudo Federasyonu tarafından organize edilen “Ustalara Saygı Gecesi ve Uzakdoğu Sporları Basın Ödülü Töreni” geçtiğimiz hafta Bayrampaşa’da gerçekleşti.

Mücadele  sporlarında Kayserinin ve Türkiye’nin gururu olan  Orhan özaktı Kick boks dalında usta seçilerek  başarılarına bir yenisini ekledi.

Bayrampaşa Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül törenine Uzakdoğu sporlarında başarılı ustalar, basın mensupları ve çok sayıda izleyici katıldı.

Ninbudo Federasyonu tarafından gerçekleştirilen gecede kick boks  siyah kusak 7. Dan  sahibi Orhan özaktı (Kick Boks) basta olmak üzere  Mehmet Şahin  (Free Fighting), Hakan Zafer Özdemir (Taekwondo-Hapkido), Rahim Kahraman (Kyokishin Karate ), Adem Yalçın (Budo Kai-Do), Reis Sönmez (Shotakan-Karate), Hulisi Elmas (Ashihara-Karete), Ayhan Kesure (Sangu-Chi), Mehmet Yılmazsoy (Ninbudo Aikijatsu), Salih Urhan (Wushu), Mustafa Özkaran (Tai Box), İsmail Bulduk (Taekwondo) katıldı. Dallarında ödüllerini aldılar

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner’in protokol konuşmasıyla başlayan gecede Uzakdoğu sporlarının değişik branşlarından ustalara ödülleri verildi. Gecede gerek sportif başarıları ve gerekse sportif duruş ve konuşmalarıyla mücadele sporlarında birçok başarıya imza atan Orhan özaktı damgasını vurdu.

İki sayfaya sığmayacak kadar geniş bir özgeçmişi okunan Orhan özaktı geçmişi başarılarla dolu. Judo  ile başladığı spor hayatına, Taekwondo ve Kungfu ile devam eden, Kick Boks Milli Takım antrenörlüğü yapan, daha sonra Boks,Muay thai ve wushuda ve Türkiye’de ilk Birçok milli takımda görev alıp yüzlerce sporcu çıkaran Orhan özaktı  32 yıllık spor geçmişinde yaptığı yenilik başarıları ile  dikkat çekici. Şu ana kadar 50.000’in üzerinde sporcu yetiştiren Özaktı, ustalara saygı ödülünü almak için sahneye çıktı ve yaptığı konuşmada yapılan organizasyona teşekkür ettikten sonra böyle bir organizasyonu devletin ve federasyonun yapması gerektiğinin altını çizdi.

Ninbudo Federasyonu tarafından organize edilen gece, ustalara ve spor basınına ödül töreniyle sona erdi.

Bir cevap yazın