ÖNCE MEVLİT, SONRA AŞURE İKRAMI VE KİTAP…

Melikgazi Belediyesi tarafından düzenlenen İbrahim Tennuri Hazretlerini Anma Etkinliğinin ilk’iİbrahim Tennuri (Şeyh) Camisinde Mevlit okunması, aşure dağıtılması ve İbrahim Tennuri Hazretlerinin hayatını anlatan kitap dağıtılması ile gerçekleştirildi.

İbrahim Tennuri Hazretlerini Anma Etkinliği için İbrahim Tennuri Camisinde yapılan Törene Melikgazi Kaymakamı Mustafa Dirim, İl Kültür Müdürü İsmet Taymuş, Melikgaziİlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikmen, İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, Melikgaziİlçe Müftüsü Musa Dolar, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda çarşı esnafı ile vatandaşlar iştirak ettiler.

Etkinlikte ilk olarak, Cuma namazı öncesinde Mevlit okundu. Okunan Mevlüt’ün ardından Melikgaziİlçe Müftüsü Musa Dolar tarafından dua edildi.

Melikgazi Belediyesinin temel atma, açılış ve törenlerin vazgeçilmez ikramı olan Aşure vatandaşlara ikram edildi. 3000 kişilik Aşure’ye vatandaşların ilgisi oldukça yoğun oldu.

Aşure Dağıtımının ardından Melikgazi Belediyesinin Kültür Hizmeti olarak bastırılan 34 sayfalık Yrd.Doç.Dr.Mustafa Fidan tarafından kaleme alınan ve İbrahim Tennuri hazretlerinin hayatının anlatıldığı “Şeyh İbrahim Tennuri Hazretleri”isimli kitap vatandaşlara dağıtıldı.

Melikgazi Belediyesi tarafından İbrahim Tennuri Hazretlerini anma etkinliğinin ikincisi 3 Haziran 2012 Pazar günü Saat 11:00’de Hisarcık Fatih parkında düzenlenecek PilavŞenliği ile gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın