NETLOG LOJİSTİK GRUBU’NDAN MUĞLA’YA 20 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Türkiye’nin lider lojistik şirketlerinden Netlog Lojistik Grubu, yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Şirket son olarak, Muğla Merkez ilçeye bağlı Bayır beldesinde 20 milyon TL’ lik yatırım yapıyor.

Bayır beldesinde 40 dönüm arazi satın alan ve arazinin 20 dönümünü kapalı alan olarak projelendiren Netlog Lojistik Grubu, ‘Güney Ege Lojistik Merkezi’ ismini taşıyacak 20 milyon TL’lik yatırım için çalışmalara başladı. Haziran ayında ilk etap çalışmalarının başlayacağı yatırımın 1 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Yatırım tamamlandığında, 20 bin m2 kapalı alanda depolanacak gıda, ilaç, tekstil gibi ürünlerin sevkiyatı Muğla’dan Ege ve Akdeniz bölgesine yapılabilecek. Ayrıca en az 300 kişiye istihdam da sağlanacak.

Netlog Lojistik Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Güney Ege Lojistik Merkezi tesisimiz için 40 dönüm üzerine takriben 20 milyon TL üzerinde yatırım başlatıyoruz. Önümüzdeki 1 yıl içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Haziran ayında ilk etap çalışmaları başlayacak. Gelecek sene bu vakitte burada 3 vardiya çalışacağız. Minimum 300 ile 400 bölge insanına iş imkanı sağlayacağız. Bu tesiste ağırlığı gıda olmak üzere bölgenin ilaç lojistiği ve tekstil firmalarının lojistiği sağlanacak.  Sistemimiz tam çalışmaya

Bir cevap yazın