MODEL UÇAKLAR KAYSERİ SEMALARINDA

Kayseri’de Talas ilçe  Belediyesi hava sporlarında oldukça başarılı organizasyonlar gerçekleştiriyor. Türkiye’nin ilk ve en modern model uçak tesislerinde geçen yıl ilki gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonasının ikincisine ev sahipliği yaptıklarını söyleyen Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, hava sporlarında çok önemli bir marka olduklarını ifade etti.

FunFly Model Uçak Türkiye Şampiyonası THK işbirliğiyle 10 ilden 32 pilotun katılımı ile Talas Belediyesi model uçak tesislerinde gerçekleştiriliyor. Şampiyonanın ilk gününde pilotlar antrenman ve gösteri uçuşlarıyla izleyenleri oldukça büyüledi. Açılış törenine Talas Kaymakamı Sefer Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, Defterdar Enver Çokyiğit, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Venhar Pakırtaşı, THK Kayşeri Şube Başkanı Erhan Eğilmez, çok sayıda vatandaş ve model uçak tutkunları katıldı. Yarışmanın açılışında bir konuşma yapan THK Kayşeri Şube Başkanı Erhan Eğilmez, Kayseri’yi havacılık merkezi yapmak ve marka haline getirmek için Talas Belediyesiyle birlikte ortaklaşa organizasyonlar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım açılış konuşmasında “hava sporlarında biz kendimize rakip tanımıyoruz” dedi. Başkan Yıldırım, “şehrimizin tüm güzelliklerini gün yüzüne çıkarmak hepimizin görevidir. Şehrimizi nasıl tanıtır, nasıl daha ilerilere taşır düşüncesiyle hemhal oluyoruz. Yerel yönetimlerimizin paylaşımı, güç birliği, diğer taraftan merkezi hükümetimizle güç birliği içinde oluşu elbette şehrimize hizmet olarak yansıyor. Hava sporlarında biz kendimize rakip tanımıyoruz. Kayseri’nin rakibi yok. Yamaçparaşütü, Yelkenkanat, Model uçak ve mikrolightta yurtdışında örnek gösteriliyoruz. Bu sporları çoklarımıza mal ederek istikbali göklerde aramalarını sağlamalıyız”.

Türkiye şampiyonasında geçen yılın 1.si Murat Kımık anı kütüğüne plaket çaktı. Konuşmaların ardından radyo kontrollü model uçak pilotları gerçeğini aratmayacak derecede uçuşlar yaptılar. Talas Belediyesi Yamaçparaşütü kulübü sporcuları Ali Dağından kalkarak model uçak pistine gösteri uçuşu yaptı. Gösterileri izlemeye gelen vatandaşlar zaman zaman pilotları alkışlayarak heyecanlarına ortak oldu. Vatandaşlar gösterileri beğeniyle izlediklerini kendilerinin de bu sporu yapacaklarını ve tesisleri çok beğendiklerini ifade ettiler.

Cumartesi gösteri ve antrenman uçuşları yapan pilotlar Pazar günü Türkiye Şampiyonasının 4. ayak yarışmalarında ter döktü.

Bir yanıt yazın