MODEL UÇAK ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Talas Model Uçak Tesislerinde ikinci kez düzenlenen Türkiye Fun-Fly Model Uçak Şampiyonası heyecanı, yapılan 2 günlük yarışma ve gösteri uçuşlarının ardından ödül töreniyle sona erdi. Şampiyonada ferdi sıralamada, Melih Ulupınar birinci olurken, takımlarda ise Ankara Model Uçak Kulübü kupayı aldı.

Talas Belediyesi tarafından Akçakaya mahallesinde yapılan Türkiye’nin en modern pistinde gerçekleştirilen ve iki gün süren Türkiye Fun-Fly Model Uçak Şampiyonası, çekişmeli yarışlara sahne oldu. 32 yarışmacının katıldığı şampiyonada,  yapılan yarışların ve gösterilerin ardından ödül törenine geçildi.

3 kategoride gerçekleştirilen yarışlarda ferdi sıralamada, Melih Ulupınar birinci, Kamil Yükselen ikinci ve Oğuz Han üçüncü oldu.

Takım sıralamasında ise birinciliği AMUK A, ikinciliği Merzifon Havacılık, üçüncülüğü Talas Havacılık Kulübü elde etti.

9 takım ve 32 sporcunun katıldığı şampiyonada, dereceye girenlere madalyalarını ve kupalarını Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, THK Kayseri Şube Başkanı Erhan Eğilmez, Havacılık il Temsilcisi Şemsettin Atasun, Talas Havacılık Kulübü Başkanı Mehmet Yükselen ve Hasan Murat Sert verdi.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ödül töreninde yaptığı konuşmada Model uçak Türkiye Şampiyonasına katılan tüm sporculara ayrı ayrı teşekkür etti. Başkan Yıldırım, “Bu yarışmalar gelecek nesiller açısından çok önemli. Bu sporu geliştirmek için hepimizin bir sorumluluğu var. Tüm topluma mal etmeliyiz. Gelecek yıl daha büyük organizasyon yapmamız lazım. Biz her zaman için hava sporlarına destek vermeye hazırız”.

Bir yanıt yazın