MOBİLYA AR-GE PROJE PAZARINA YOĞUN İLGİ

Ülkemiz mobilya sektörü birçok alt sektörü içinde barındıran ve ihracatımızda ön sıralarda yer alan bir alandır. Ancak rekabetin çok yoğun yaşandığı uluslararası piyasalarda sektörün pazar payını genişletebilmesi için; fiyat, kalite, markalaşma, lojistik, üretim girdilerine kolay ve ucuz ulaşabilme gibi konularda önemli derecede yol alması gerekmektedir. Ayrıca sektör ucuz finansman gibi konularda yeni açılımlara ihtiyaç duymaktadır. Bu hedefle,  Akdeniz Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKİB) koordinatörlüğünde “Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı” (MAPP) etkinliği düzenlenmektedir.

Sektörde uygulanabilir fikirleri mobilya sanayisine kazandırmayı ve yeni fikirleri toplamak ile birlikte hali hazırda mevcut fikirleri de ortaya çıkararak sanayiciye ulaştırmayı hedefleyen Mobilya Ar-Ge Proje Pazarına proje sahiplerinden gelen yoğun ilgi bizleri çok mutlu etmiştir.

22.03.2013 tarihine kadar devam eden son başvuru tarihimiz, proje göndermek isteyenlerin ısrarlı talebi nedeniyle 29.03.2013 tarihine kadar 1 hafta uzatılmıştır. Bu sayede, tüm başvuru sahipleri proje değerlendirmesinin başlayacağı 30.03.2013 tarihine kadar projeleri üzerinde istedikleri değişiklikleri yapabilecekleri gibi yeni proje de gönderebileceklerdir.

Yarışma ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgiye www.mobilyaarge.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın