Melikgazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mel-Mek yani Melikgazi Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarına yeni bir branş daha eklediklerini hatırlatarak, açılan Tarım Kursuna ilk 5 günde 124 kişinin başvuruda bulunduğunu söyledi.

Uygulamalı Bahçıvanlık Kurs kayıtlarının 11 Mart günü başladığını ve 22 mart 2013 günü sona edeceğini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç “Melikgazi İlçemiz bağ ve sayfiye alanların yer aldığı bir ilçedir. Özellikle Hisarcık, Kıranardı, Gesi, Mimarsinan, Tudan, Subaşı gibi bu alanların Melikgazi İlçe sınırları içerisinde olması bize bu kursun açılması yönünde bir gösterge oldu. Kurslarımız 2 ay sürecek olup, öncelikle teorik sonra ise Fidanlık Tesislerimiz de uygulamalı olarak yapılacaktır” dedi.

Uygulamalı Tarım Kursunda bahçe ve süs bitkileri, sulama, iklim ve bitki örtüsü, sebze ve meyveleri, gübreleme, çiçek bakımı ve otomatik sulama, çim işleri, ilaçlama ile meyve ağaçları ve budama konularında bir eğitim programı uygulanacağını ifade eden Başkan Büyükkılıç, 280 saatlik ders sonunda başarılı olanlara sertifika verileceğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın