MELİKGAZİ BELEDİYESİ ÇEVRE VE TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, çevre ve halk sağlığının çok önemli olduğunu bu neden ile çöplerin toplanılması, cadde ve sokakların süpürülmesi ve genel temizlik hizmetlerine önem verdiklerini söyledi.

Her geçen gün büyüyen ve alan olarak genişleyen ilçe de, çöplerin toplanılması ve genel temizlik hizmetlerini özelleştirdiklerini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç “ Belediyemizde Park ve Bahçeler ile Temizlik Hizmetleri tek bir müdürlük altında hizmet veriyordu. Ancak gelişen ve büyüyen ilçe sınırlarında hizmetin daha etkin ve verimli sunulabilmesi için ilçeyi iki ayrı bölgeye ayırdık. Melikgazi de çöplerin toplanılması, cadde ve sokakların süpürülmesi gece saatlerinde yapılmaktadır. Temizlik işlerinde bununla yetinmedik geri dönüşüm tesisimiz ile yeni bir uygulama başlattık. Hem hizmet alanı büyüyen, hem de iş hacmi ve çeşitliliği artan Temizlik Hizmetleri biriminde ayrı bir müdürlük oluşturulması zorunlu hale geldi. Bu neden ile Temizlik ve Park bahçeler hizmetlerini bir birinden ayırarak iki ayrı birim oluşturduk. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne Mustafa Türkmen aynen devam ederken, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne Sezai Kuş atanmıştır. Yeni Temizlikİşleri Müdürümüz Sezai Kuş, 18 yıldır belediyemizin çeşitli birimlerinde görev yapmıştır “dedi.

Melikgaziİlçesinin gündüz iş ve nüfus hacmi ile büyük bir kesime hizmet sunduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazililerin her sabah temiz ve pırıl pırıl bir çevre de güne başladıklarını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın