Masa Tenisine Kayseri Damgası

Kocasinan Belediyesi bünyesinde kurulan ve Masa Tenisi Federasyonu Süper Ligi’nde mücadele eden Barbaros Hayrettin Spor Kulübü Masa Tenisi Takımı, son hafta karşılaştığı Beşiktaş takımını 4-1 yenmeyi başardı. Aldığı galibiyetle Süper Lig’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Fenerbahçe’nin ardından 3. sıraya yerleşen Barbaros Hayrettin Spor Kulübü’nü Beşiktaş takip ediyor.

Kulübün masa tenisi sorumlusu ve masa tenisi oyuncusu Mücahit Soyak, kulübün önceden Kaski Spor bünyesinde faaliyetlerini sürdürdüğünü ancak isim değişikliğine gidilerek Kocasinan Belediyesi bünyesinde Barbaros Hayrettin Spor Kulübü olarak yoluna devam ettiğini bildirdi. Kulübün Federasyonun oluşturduğu Süper Lig’de başarıyla mücadele ettiğini kaydeden Soyak, “Kulübümüze Kocasinan Belediyesi büyük katkılar sağlıyor. Özellikle Kocasinan Belediye Başkanımız Bekir Yıldız bey, masa tenisine çok meraklı ve kendisi de iyi bir oyuncu. Kulübümüze sağlanan bu desteğin sürmesi halinde ulusal ve uluslararası organizasyonlarda büyük başarılar elde edeceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Kayseri’de bayanların da masa tenisine büyük ilgisi olduğunu kaydeden Soyak, bayan takımının da 2. ligde mücadele verdiğini ve ligde 2. sırada olduğunu bildirdi. Soyak, “Bayan takımına alt yapıdan 2 oyuncumuzu dahil ettik. Henüz 12 yaşında olan bu kızlarımız, kendilerinden yaşça büyük rakiplerini yenme başarısı gösterdiler. Bu başarıları sayesinde de milli takıma çağırıldılar” diye konuştu.

Bir cevap yazın