KÜLTÜR SANAT MERKEZİ’NE MUHTEŞEM AÇILIŞ

Kayseri Büyükşehir  Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 1300 kişilik  yeni salonun açılışında “ Bizim amacımız şehrimizi bölgesinin cazibe merkezi yapmak. Şehirlerin de insanlar gibi ömürleri vardır. Doğar, büyür, gelişir ve yok olur. Bizim amacımız son yıllarda çok büyük bir gelişim trendi yakalayan Kayseri’yi her alanda çok daha ileriye götürmek. İstiyoruz ki bu şehirde yaşayan insanlar, huzur bulsun, mutlu olsun ve yaşadığı şehirle iftihar etsin. Tüm amacımız ve çalışmalarımız bu yönde” diye konuştu.

Başkan Özhaseki, konuşmasının sonunda salonun yapımında emeği geçen mesai arkadaşlarına teşekkür ederek, “Yalnızca burada değil, Kayseri’ye kazandırılan tüm büyük yatırımlarda mesai arkadaşlarımın emeği var, tırnak izi var. Mesai kavramı gözetmeksizin gece gündüz çalışan arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyor, salonun şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

“KAYSERİ’NİN FARKI”

Kayseri Valisi Şerif Yılmaz da yaptığı konuşmada, bu salonun Kayseri’yi diğer illerden biraz daha farklı kıldığına vurgu yaparak, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Özhaseki’yi tebrik ediyorum. Çok güzel bir salonu şehrimize kazandırdı. Bu salon, Kayseri’nin diğer illerden farkını ortaya koyan bir salon oldu. Akşam Sefası konseri ile başlayan salonun safalar ve mutluluklar getirmesini diliyorum” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de yaptığı konuşmada eksikliği hissedilen bir binanın hizmete girdiğine dikkat çekerek Başkan Özhaseki’ye teşekkür etti.

HEDEF 1 MİLYON KİŞİ

Törende konuşan ve Büyükşehir Belediyesi kültür sanat faaliyetleri hakkında bilgiler veren Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan da 1 milyon kişiyi hedeflediklerini belirterek, “Kayseri son yıllarda kültür sanat alanında hamle yapan bir şehir oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Özhaseki’nin önderliğinde her yaşa ve her kesime hitap edecek etkinlikler düzenliyoruz. Geçen yıl 212 gün etkinlik düzenledik ve toplam 600 bin kişi bu etkinlikleri izledi. Bu yıl ise hedefimiz 1 milyon kişiye ulaşmak. Hizmete giren bu salon da bu amacımıza katkı sağlayacak bir mekan olacak” dedi.

“KAYSERİ’YE YAKIŞTI”

Konuşmaların ardından TRT Akşam Sefası’nın konserine geçildi. Salonu tamamen dolduran seyircilere keyifli bir akşam yaşatan ekip adına duygularını dile getiren Alp Arslan, İstanbul’da bile nadir bulunan bir salonun Kayseri’ye kazandırıldığına dikkat çekerek, “Kültür Sanat Merkezi’nin açılış şerefini bize bahşeden abim, değerli başkanımız Mehmet Özhaseki’ye teşekkürlerimi arz ediyorum. Allah başımızdan eksik etmesin, hizmetlerini daim etsin. Kayseri’ye yakışır bir salonu bugün hizmete açıyoruz. İstanbul’da bile nadir bulunabilecek bu salonun nice kültür sanat gösterilerine ve etkinliklerine sahne olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın