Kompozisyon Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bilgi Yurdu Derneği’nin düzenlendiği ‘Herkes İçin Adalet’ konulu kompozisyon yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) konferans salonunda düzenlenen ödül törenine KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Asaf Mehmetbeyoğlu, Bilgi Yurdu Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, lise müdürleri, öğrenciler ile velileri katıldı. Tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kompozisyon yarışmasına 25 liseden 270 öğrenci katıldı.

‘Herkes İçin Adalet’ adlı kompozisyon yarışmasının ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Bilgi Yurdu Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, “Ülkemizin adaletine baktığımız zaman hiç de iç açıcı bir durumda değil” dedi.

Düzenlenen yarışma hakkında bilgi veren Öztürk, “Geçen seneki kompozisyonumuzun konusu ‘Atatürk ve Türk Gençliği’ idi. Bu seneki konumuz ‘Herkes İçin Adalet’ oldu. Neden bu konuyu seçtik? Çünkü bir ülkede adalet yoksa o ülke yıkılıyor demektir” şeklinde konuştu.

Yarışmaya düzenlerken adalet konusuna dikkat çekmek istediklerini belirten Öztürk, “Kompozisyon yarışmasını düzenlerken adalet konusuna dikkat çekmek istedik. adalet, toplum için en önemli değerler arasında yer almaktadır. Öğrencilerimizin, gençlerimizin, adaletle ilgili olarak araştırma yapmalarını, kitap okumalarını arzu ettik” diye konuştu.

Öztürk konuşmasının ardından KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Asaf Mehmetbeyoğlu’na teşekkür belgesi verdi.

Ödül töreni daha sonra öğrencilere ödül ve sertifika verilmesi ile sona erdi.

Dereceye giren isimler ise şu şekilde:

“Birinci Berrin Toka, ikinci Cemre İnem, üçüncü Gözde Nur Doğan.”

Bir yanıt yazın