Kocasinan’ın 2011 Bütçesi’ne Kesin Onay

Kocasinan Belediye Meclisi, 2011 Mali Yılı Bütçesi kesin hesaplarını görüşerek onayladı.

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, vatandaşın ödediği vergiyi, devletin hizmet için gönderdiği parayı,  milletin emaneti olarak değerlendirip kılı kırk yaran titizlikle harcadıklarını söyledi.

Kocasinan Belediyesi’nin hayatı kolaylaştırmak ve yaşanabilir şehir sunmak için çalışırken rotasının ‘insaflı yönetim, israfsız belediye’ olduğuna dikkat çeken Başkan Bekir Yıldız,” Emanet edilen parayı çarçur etmemek, gereken yerlerde layıkıyla harcamak da çok önemli bir hizmettir. Kocasinan Belediyesi olarak 2011 yılının 71 milyon liralık bütçesinin gelir kısmını yüzde 107 oranında tahsil ettik. Bu kısmının yüzde 92’sini de bir kuruş dahi israf etmeden hizmetler için kullandık. Meclisimiz de bunu onayladı” dedi.

Kocasinan Belediyesi’nin gelirlerinin yüzde 31’lik dilimini vergi, yüzde 76’lık bölümünü de yönetimin oluşturduğu kaynaklar olduğunu vurgulayan Başkan Bekir Yıldız,” İki farklı siyasi parti mensuplarından oluşan Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleri tahsil ve harcamaları inceleyerek bir rapor hazırladı. Bu rapor Meclisimizde görüşüldü. İsraftan uzak biçimde değerlendirdiğimiz 2011 yılı bütçesinin kesin hesapları meclisimizden onay aldı. Milletin emanetini çarçur etmeden ve ciddiyetle değerlendirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın