Kocasinan, Personelini İş Güvenliği İçin Eğitiyor

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, iş kazasına karşı korumak için personelin bilgi ve becerisini artırmak amacıyla işgüvenliği uzmanlarından seminer aldıklarını söyledi.

Başkan Belir Yıldız,”Verilen hizmetlerin ana aktörleri çalışanların güvenliğini sağlamak, onlara güvenli çalışma mekanı oluşturmanın önemli olduğunun altını çizerek,” Kendimizi hiçbir zaman işveren yerine koymadık. Her zaman personelimizin sağlığını, menfaatini, kazancını ön planda tuttuk. Personelimizin sağlıklı biçimde, verimli nitelikte görevini yerine getirmesini istiyoruz. Bunun için çalışanlarımızı sürekli bilgilendiriyor, personelin bilgi ve becerisini artırmak amacıyla iş güvenliği uzmanlarından seminer alıyoruz” şeklinde konuştu.

Kocasinan Belediyesi’nin temizlik, park ve bahçe işlerinde çalışan personeline seminer veren İş Güvenliği Uzmanı  Fatih Usalan, dünya gayrisafi milli hasılasının 30 trilyon dolar civarında olduğuna dikkat çekerek,” Bu kadar büyük kazanca rağmen iş kazalarına ödenen para 30 trilyon doların yüzde 4’ünü alıp götürmektedir. İş kazaları ve meslek hastalıkları dünyamız için terörden daha büyük bir beladır. Bu nedenle devlet, işveren ve işçi üçgeninden oluşan iş dünyası iş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemek için yoğun gayret sarf etmektedir” dedi.

Kocasinan Belediyesi personeline iş kazaları ve meslek hastalıkları hakkında bilgiler veren Usalan,” İş kazaları ve meslek hastalıklarıyla ilgili süreçte devletimiz gerekli kanunları çıkararak; hazine, işveren ve çalışan menfaat ve memnuniyetini üst düzeyde tutacak tedbirler almaktadır” şeklinde bilgiler verdi.

Bir cevap yazın