Kocasinan Ağaçlarına İlaçla Yaz Koruması

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, yeşil alan çalışmalarında ağaç dikmekten ziyade dikilen ağacın bakım ve korunmasının çok daha önemli olduğunu söyledi.

Park, bahçe, kaldırım ve orta refüjde yer alan ağaçlara mevsimine göre aralıksız biçimde bakımının yapıldığını vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, haşerattan korumak amacıyla da yaz mevsiminde yağmur sonrası ikinci ilaçlamalarının yapıldığını belirtti.

Başkan Bekir Yıldız, Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde 3 ekibin sürekli olarak ağaç ve yeşil alan bakımı yaptığının  altını çizerek sonbaharda taç verme, gençleştirme budaması yapılırken baharda sürgün temizleme, dip bakımı, ilaçlama ve yaz mevsiminde sulamayla haşerata karşı koruma amaçlı ilaçlama çalışmalarının yapıldığına dikkat çekti.

Nisan yağmurları öncesi ve sonrasında da ilaçlama yapıldığını hatırlatan Başkan Bekir Yıldız,” Yağmur öncesinde haşerat yumurta halindeyken ilaçlıyoruz. Yağmur sonrasında ise yumurtayken imha edilemeyen haşerat için ilaçlama yapıyoruz. Baharda ilaçlamayı özellikle tırtıl ve iç kurdu mücadelesine yönelik olarak yaparken yaz ilaçlamasını da bütün bu mücadeleye rağmen görülen haşerat için yapıyoruz. İlaçlama çalışmalarımız periyodik olarak yaz sonuna kadar devam edecek” dedi.

Bir yanıt yazın