KİMDER PİKNİK YAPTI

Büyükşehir belediye başkanı Mehmet  Özhaseki Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği tarafından Erciyes’te organize edilen geleneksel pikniğe katıldı.

Kendisinin de imam hatip mezunu olduğunu belirten Başkan Özhaseki, “O dönemlerde okulda kasket takardık ve kasketlerimizde okulu simgeleyen bir şerit olurdu. İmam hatibin şerit rengi beyazdı. Öğretmenlerimiz bizlere derlerdi ki; beyaz diğer renkler gibi değildir. En ufak bir lekeyi bile hemen belli eder. Sizin sorumluluğunuz daha fazla. Dikkat edin bu camiaya leke sürdürmeyin…  18 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. İşte o günlerden biri her yaptığım işte bu sorumluluğu taşıdım ve Allah’a şükürler olsun ki bu konuda yüzümü kara çıkaracak bir iş yapmadım” dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Başkan Özhaseki, bir süre vatandaşlarla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkan Özhaseki’nin son durağı ise Kızıörenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen geleneksel pilav şenliği oldu.

Şenlik alanında İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol tarafından karşılanan Başkan Özhaseki, şenlik çadırında bir süre oturarak vatandaşlarla sohbet etti, ayrıca vatandaşların taleplerini dinledi.

Başkan Özhaseki, oldukça sıcak bir atmosferde geçen sohbette,  vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Bir yanıt yazın