KAYSERİ’YE YENİ BİR TESİS DAHA

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Talas – Toki Bölgesinde yer alan spor merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Serdar Altuntuğ, Talas Kaymakamı Sefer Kumandaş Gençlik ve Spor İl Müdürü M.Metin Özen’in yanı sıra, ı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı`nın verdiği konser ile başlayan törende ilk konuşmayı Spor A.Ş. Genel Koordinatörü Ali Üstünel yaptı. Üstünel tesisler hakkında bilgiler vererek şu şekilde konuştu. “Büyükşehir Belediye Başkanımın Mehmet Özhaseki’nin direktifleri doğrultusunda TOKİ tesislerinde oturan 1200 dairenin tek tek kapısı çalınarak yaptığımız analiz sonucu TOKİ sakinleri istekleri doğrultusunda bir spor komplesi hazırlanması içerisine giriştik. Kısa bir zaman içerisinde 11 değişik branşla bugün itibarıyla 1300 öğrenciye yaz spor etkinlikleri kapsamında eğitim vermekteyiz” diye konuştu.

Daha Sonra kürsüye gelen  Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım Kayseri’de belediyeciliğin markalaşmasında şüphesiz bu anlayış bu  çalışma çok önemli yer teşkil ettiğini belirterek, “Yaşamı kolaylaştıran anlayış ile insana her anlamda hizmet eden anlayışla çok değerli Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu fikri dönüşüm ve önceliğiyle şehrimiz güzelleşti ve gelişti. Gelişen belediyelerde sosyal belediyecilik çok önemli. Bu tesisi bizleri kazandırdığı için Sayın Başkanımız Mehmet Özhaseki’ye Talas Halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Yıldırım’ın konuşmalarının  adından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki Çok hızla değişen bir çağda olduğunu ifade ederek, “Bugün yapacağımızın bu açılışın Kayseri’miz için Talas’ımız için hayırlı olmasını diliyorum. Bundan 50 yıl önce bir belediye başkanı çıksa insanların bantlarda yürüyeceği kültür fizik yapacakları salonlar yapsa herhalde kimse iltifat etmezdi. Günümüzde insanları masa başında çalışmalarından dolayı böyle aktivitelerin olması gerekiyor. Belediye olarak dört bir yanda hummalı çalışmalarımız var. Talas ile alakalı çalışmalarımızı biliyorsunuz.  Şuan Talas’da raylı sistem çalışmalarımız devam ediyor. Bu faaliyetlerin toplam bedeli 100 trilyon lira. Anayurt üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor. Dedi

KAYSERİ’DE HUMMALI BİR ÇALIŞMA İÇERSİNDEYİZ

Bir taraftan da Kayseri’mizi daha da geliştirecek projeler yapıldığını belirten Başkan Özhaseki, “Abdullah Gül Üniversitesi’nde çalışmalarımız devam ediyor. Yabancı Dil Eğitimi yapacak, yurt dışından öğrenciler gelecek ikinci devlet üniversitesi Kayseri için olmazsa olmaz diyoruz. Bir taraftan Erciyes de kayak merkezi çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Erciyes Projesi Kayseri’yi dünyaya açacak bir pencere. İki sene içersinde Erciyes de yapılan bütün çalışmalar bitmiş olacak.  İki yüz kilometre civarında kayılacak pist çıkacak ortaya. Erciyes Projesi kapsamı da üç bin kişi için iş olanağı çıkacak. Ayrıca Kumarlı’da yedi yüz dönüm üzerinde Anadolu Harikalar Diyarı projesi çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Çocuklar için çok güzel bir mekân doğuyor.  Devam eden projede çok güzel aktiviteler var. Projede su kay park var, iki yüz dönüm üzerine hayvanat bahçesi kuruluyor buna benzer on aktivite yapılıyor. Şehir içersinde Gevher Nesibe Şifahanesi Selçuklu müzesi oluyor. Kayseri Lisesi  Abdullah Gül müzesi oluyor.   Kayseri Mahallesi çalışmalarız da şu an devam etmekte.  Bu sene çalışma dönemi gelecek yıllarda işte benim şehrim Kayseri burada yaşamaktan onur duyuyorum dediğimiz bir Kayseri’ye doğru gidiyoruz” dedi.

Başkan Özhaseki’nin konuşmalarının ardından spor merkezinin açılışı yapıldı. Başkan Özhaseki açılışın sonunda çocuklara basketbol topu hediye etti.

Bir yanıt yazın