KAYSERİ’YE GELEN SEYYAHLARA ERCİYES KAR KAPLANLARI KOROSU TSM KONSERİ VERDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Seyyah Ulu Çınarın İzinde” Projesi kapsamında Kayseri’ye gelen gençlere Erciyes Kar Kaplanları Korosu Herkes İçi Spor Federasyonu il temsilcisi  Davut Güleç’in sunumu, Hatıf Hasşerbetçi’in yönetiminde  Türk Sanat Müziği konseri verdi.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’ndeki konsere, Türkiye’nin 19 ilinden gelen 600 öğrenci katıldı.

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mehmet Metin Özen, konser öncesi yaptığı konuşmada, Kayseri’de gençleri ağırlamaktan gurur duyduklarını belirtti.

Özen, “Birlikte geçireceğimiz bu 3 gün sizleri yeni ufuklara taşıyacaktır. İlimizin kültürel ve doğal güzelliklerini yakından görüp tanıma fırsatı bulacağınıza, sağlam ve güzel dostluklar kuracağınıza inanıyoruz. Bizlerden ayrıldıktan sonra ilimizi ve bizleri ömür boyu hafızanızdan silmemenizi, iş ve okul tercihinizde ilimizle bağlarınızı her zaman sürdürmenizi temenni ediyoruz. Unutmayın ki dünya şehri Kayserimizde sizi kucaklayacak birileri daima olacaktır” diye konuştu.

Şanlıurfa’dan gelen öğrencilerden Mehmet Kan da tanışma, kaynaşma adına iyi bir etkinlik olduğunu ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Koronun şarkılarına eşlik eden geçler, oyunlar oynayarak eğlenme imkanı buldu.

Bu arada, proje çerçevesinde Kayseri’den de 132 genç, Çorum, Gaziantep, Samsun ve Hatay’ı kapsayan geziye çıktı.

Projeye katılmak isteyen öğrencilerin, www.seyyah.gsb.gov.tr adresindeki internet sitesi üzerinden kayıt yaptırarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor.

Bir yanıt yazın