KAYSERİSPOR- MERSİN İDMANYURDU MAÇ SONU DEĞERLENDİRME

Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, Mersin İdmanyurdu galibiyetiyle galibiyet serisini sürdürmeleri açısından çok önemli olduğunu söyledi. Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Giray Bulak da, top toplayıcı çocukların oyunu yavaşlattığını ileri sürerek “Çocuklar yüzünde 8 sarı ve 1 kırmızı kart gördük.” dedi.
Spor Toto Süper Ligin 24. haftasında Kayserispor evinde ağırladığı Mersin İdmaryurdu’nu 2-1 mağlup etti. Maç sırasında futbolcular ve taraftarlar arasında zaman zaman gerginlikler yaşandı. Maç sonrası bir değerlendirme yapan Kayserispor Teknik Direktörü Prosinecki, her iki takım açısından zor bir maç olduğunu ifade etti.
Bu maça galibiyet serisini sürdürmek hedefiyle çıktıklarını belirten Prosinecki, “Oyuncularımı tebrik ediyorum. Kazanmamız galibiyet serisini sürdürmemiz açısından çok önemliydi.” dedi.
Maçın gergin geçmesini Mersin’in içinde bulunduğu duruma bağlayan Prosinecki, “Ama benim onlara yakıştıramadığım bir takım hareketleri oldu. Saldırarak üzerimize geldiler. Bizim hedefimiz ve onların hedefi kesiştiğinde beklenen bir maç oldu. Kazanarak daha da yukarılara tırmandık. Götürebildiğimiz yere kadar gideceğiz.” diye konuştu.
Kayserispor futbolcusu Abdullah da, önceki maçlara göre daha gevşek bir karşılaşma çıkardıklarını söyledi. Abdullah, “Bu hafta içinde arkadaşlarla konuşup daha disiplinli oynamaya başlayacağız. Biz ciddi olmazsak başımıza her şey gelebilir. Şu anda beşinciyiz. O yüzden ayaklarımız yere basmalı.” diye konuştu.
Çok değerli bir 3 puan aldıklarını ifade eden Zurab da, “Bizim için altın değerinde puanlar. Seriyi devam ettirmek önemliydi. Mersin için de önemli bir maç oldu. O yüzden gerilimi yüksek bir maç oldu. Ama bunu geride bıraktık. Hocamızın dediği gibi iyi hazırlandık ve İBB maçında da iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum.” dedi.
MERSİN İDMAN YURDU, FATURAYI TOP TOPLAYICI ÇOCUKLAR İLE HAKEME KESTİ
Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Giray Bulak da sözlerine, ” Kayserispor’un takımımıza bu kadar kinini ve nefretini anlamış değilim.” diyerek başladı. Sarı – kırmızılı futbolcuların oyun 1-0 iken soyunma odasına giderken oyuncularına davranışlarının sebebini çözemediğini kaydeden Bulak, top toplayıcı çocukların da oyunu çok yavaşlattığını iddia etti. Bulak, şunları söyledi:
“Biz 10 yaşındaki bebelere oyundan çalmayı öğretirsek o çocuklar yarın anneleri babalarını mahcup ederler. Sahada ‘kazan nasıl kazanırsan kazan’ türünden bir maç vardı. 90 dakikanın sadece belkide 30 dakikası oynandı.”
Oyunda hiç hesapta olmayan pozisyonlarda gol yediklerini ifade eden Bulak, “Geriye düştükten sonra oyunu dengeledik ama kendimizden kaynaklanan hatalar nedeniyle yine golü yedik. Beraberliği yakaladık ama gol yapmakta biraz zorlandık. Oyuncuların gergin anlar yaşaması, kenardakilere takılı kalması oyundan uzaklaşmasına neden oldu. Sadece kenardaki çocuklar nedeniyle 8 sarı 1 kırmızı kart var. Bu çocuklara doğru şeyler öğretilmeli.” şeklinde konuştu.
Hakemin yönetimiyle ilgili bir soru üzerine de Bulak, orta hakemin baskı altında bir maç yönettiğini savundu.
Mersin İdman Yurdu futbolcusu Ozan İpek de, enterasan bir maç olduğunu kaydetti. Hakem yönetimini eleştiren İpek, “Böyle bir yönetim olamaz. Kulübeye verdiği kırmızı kart komedi. Top toplayıcı çocuk hiç uyarılmadı. Oyunun gidişatıyla oynadı hakem. 10 saniye oynatmadı neredeyse maçı. Hakemin bıraktığı kadar oynayabildik. Verdiğimiz pozisyonlar oldu. Bizim direkten dönen toplarımız oldu. Kazansaydık çok daha iyi olacaktı ama üzgünüz.” dedi.
Mersin İdman Yurdu’nun etkili isimlerinden Josef de, “Gelmeden önce bu maçın zor olacağını biliyorduk. Gerçekten de öyle oldu. Hakemin yönetimiyle ilgili çok konuşmak istemiyoruz. Verdiği kararlar videolarda izlenecek ve daha doğru yorumlanacaktır. Bundan sonraki maçlarımızı kazanarak ligde kalmak istiyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın