Kayseri’nin Hünerli Elleri Yarıştı

Nestle Türkiye’nin, Kayseri Valiliği ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği “Kayseri’nin Hünerli Elleri Yarışıyor” yöresel yemek yarışması, 17 Haziran Pazar günü 11:00 – 17:00  saatleri arasında Mimar Sinan Parkı’nda çok geniş bir katılımla gerçekleşti.

Çeşitli aktivitelerle tam bir festival havasında gerçekleşen etkinlikte, yarışma bölümü, Kayserili hanımların marifetlerini tüm yönleriyle sergileyebilmeleri için  ana yemek, hamur işi ve tatlı olmak üzere 3 ayrı kategoride düzenlendi. Yarışma jürisinde Kayseri ili yöneticileri, Nestlé yöneticileri, ünlü aşçılar ve restoran sahiplerinin yanında ünlü lezzet uzmanı Sahrap Soysal da bulundu.

Yarışmada, her kategoriden en iyi tat ve sunuşuna sahip olan ilk 3 tabağın sahibi, jüri üyelerinin değerlendirmelerinin ardından, birbirinden güzel hediyelerine kavuştular. Birinciler Korkmaz’dan tencere seti, ikinciler Kütahya Porselen’den porselen seti ve üçüncüler Korkmaz’dan çatal bıçak seti ödüllerini aldılar. “Kayseri’nin Hünerli Elleri Yarışıyor” yöresel yemek yarışması’nda,  birincilik ödülünü Ana yemek kategorisinde Songül Çölgeçen, Çay saati kategorisinde Tülay Küçüktalaslı, Tatlı kategorisinde Emine Acar , ikincilik ödülünü Ana yemek kategorisinde Sevim Navruz, Çay Saati kategorisinde Aybala İrem Yüksel , Tatlı kategorisinde Kaziban Öztur ,üçüncülük ödülünü ise  Ana yemek kategorisinde Merzuka Türkoğlu,Çay saati kategorisinde Süreyya Yıldız, Tatlı Kategorisinde Ümit Mutlu kazandı.

Ürünleriyle 100 yılı aşkın süredir Türk tüketicinin hayatının ayrılmaz bir parçası olan ve yerel mutfak kültürümüze sunduğu desteği global uzmanlığıyla birleştiren Nestle, yarışma boyunca Kayseri halkı için farklı markalarıyla aktiviteler, tadımlar ve ikramlarda bulundu.

Yarışma bitiminde gerçekleşen ödül törenin ardından, Kayserilileri bu kez de muhteşem bir müzik ziyafeti bekliyordu. Kayserililer sevilen sanatçı Baha’nın birbirinden güzel ve coşkulu şarkılarıyla çok keyifli anlar yaşadılar.

Bir yanıt yazın