Kayseri’de Vergi Haftası

Kayseri’de Vergi Haftası kutlamaları, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı.

Vergi Haftası’nın başlaması münasebetiyle Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından bir tören düzenlendi. Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Tören sonrası bir açıklama yapan Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök, “Toplumumuzda sağlıklı vergi bilincinin oluşturulması, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının bütün kesimlere kazandırılması amacıyla 1990 yılından beri kutlanan Vergi Haftası ‘nın 24’üncüsü bu yıl 25 Şubat-3 Mart tarihleri arasında ülke genelinde ve ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır” dedi.

Özkök, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Daha önce neredeyse beyan dönemi geçtikten sonra kutlanan Vergi Haftası, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın kuruluşundan sonra hem mükelleflerimizin beyanları sonrasında çıkabilecek sorunlarına yardımcı olmak hem de vergi bilincinin oluşumuna katkı sağlamak üzere beyan döneminden önce Şubat ayının son haftasında kutlanmaya başlanmıştır.”

Özkök konuşmasının ardından, Vergi Dairesi Başkanlığı birim amirleri ile Vali Şerif Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Vali Yılmaz’ı ziyaret eden Özkök, Yılmaz’a çiçek ve plaket takdim etti.

Ziyarette konuşan Vali Yılmaz, “Toplumun değişik katmanlarında insanlara vergi denince vatandaşlarımızın üzerinde ürperti oluşuyor. Ürpertinin oluşmaması için Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından çalışmaların gerçekleştirilmesi gerekir. Toplumdaki vergi bilincinin oluşması için çocuklarımızdan başlamak üzere yaşlı vatandaşlarımıza kadar çalışmalar yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Vergi vermenin vatandaşlık sorumluluğu olduğunu söyleyen Yılmaz, “Kayseri’de tahsilat anlamında vergi oranı Türkiye ortalamasının üzerinde. Bu oran her ilde yüksek olmalı. Bugün sağlanan gelirler ile ülkenin dört bir tarafında yatırımlar yapıyoruz. Diğer devletlerin yapamadığı yatırımları yapıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın