Kayseri’de Gazilere Devlet Övünç Madalyası Verildi

Kayseri’de 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde şehit ailelerine ve gazilerine ‘devlet övünç madalyası’ verildi.

Kayseri Valiliği tarafından İl Özel İdaresi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Kayseri Vali Vekili Davut Haner, Garnizon Komutanı Tümgeneral Ali Demiral, Kayseri İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, çok sayıda şehit ailesi ve gaziler katıldı. Törenin başlamasıyla birlikte şehit aileleri gözyaşlarını tutamadı. Şehit ailelerini sakinleştirenler ise asker ve polisler oldu. Teselli edilmeye çalışılan aileler, acılarının tazelendiğine dikkat çekti.

Törende; gaziler Topçu Uzman Çavuş Alaattin Koca, Piyade Er Mustafa Atasoy ve Polis Memuru Metin Karalik’e devlet övünç madalyası takdim edildi. Şehit Komiser Yardımcısı Adem İlkkılıç, Şehit Polis Memuru Zafer Sayil ile Şehit Jandarma Uzman Çavuş Bekir Erciyes, Şehit Polis Memuru Mustafa Darendelioğlu, Şehit Uzman Çavuş Yahya Karakaya, Şehit Uzman Çavuş Bayram Kocabaş ve Şehit Piyade Er Mustafa Bulut’un yakınlarına da devlet övünç madalyaları verildi.

Bir cevap yazın