Kayseri’de Çevre Çalıştayı Düzenlendi

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak geri dönüşüm ve çevre temizlik konusunda, ‘Çevre Temizlik ve Geri Dönüşüm Çalıştayı’ düzenlendiğini söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri de bulunan kamu kurum ve kuruluşlar ile özel şirketler, mesleki oda ve üniversite temsilcilerin yer aldığı çalıştayda geri dönüşüm ve çevre temizliğin her konuda değerlendirildiğini belirtti. Büyükkılıç, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediye temsilcileri, Meteoroloji Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, mesleki oda temsilcileri iştirak etti. Ayrıca özel şirket yetkilileri de katılarak çok geniş bir yelpazede yer alan konu ile ilgili uzmanlar iştirak ederek Kayseri için en uygun ve sağlıklı çevre temizlik ve geri dönüşüm metod ve işlemler tartışıldı.” dedi.

Memduh Büyükkılıç, çöpte verimlilik, kişi başı çöp hesabı, çöp depolama alanları, hava durumu ve temizlik, çevre mevzuatı, molozlar, yağmur suları, elektronik atıklar, pil atıkları, atık yağlar gibi konuların ele alındığını ifade etti. Katılımcılar bu tür fikir alışverişi, bilgilerin paylaşılması ve ortak çalışmalar yapılması konularında fikir birliği oluşturduklarını kaydetti.

Büyükkılıç, seminer sonrası toplantı salonu önünde firmalarca açılan malzeme tanıtım stantlarını tek tek gezerek incelemelerde bulunarak firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Bir cevap yazın