Kayseri Ticaret Borsası’ndan Kanser Hastalarına Minübüs Yardımı

Kayseri Ticaret Borsası kanser hastalarının ulaşımı için Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Kayseri Şubesine minibüs bağışladı.

Özel bir restoranda düzenlenen programda Kayseri Ticaret Borsası, kanser hastalarının rahat ulaşım sağlaması amacıyla Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Kayseri Şubesi’ne minibüs bağışladı. Anahtar teslim töreninde konuşan Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, “Tüm dünyayı ilgilendiren ve sınır tanımayan küresel bir sorun olan kanser, ölüm nedenleri arasında kalp hastalıklarından sonra ikinci sırada yer alıyor. Kanseri tüm dünyada yaşlı, genç, fakir, zengin demeden arttığını ve çağımızın en önemli hastalıklarından biri olduğunu biliyoruz. Kansere karşı savaşta toplumsal duyarlılığın hayati önem taşıdığını önemle vurguluyorum. Ne kadar duyarlı olursak o kadar yapıcı olacağımıza inanıyoruz. Bu nedenle Kayseri Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Kayseri Şubesine bu aracı hediye etmek istiyoruz. Eğer bir katkımız olduysa ne mutlu bize.” diye konuştu.

Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdemir ise, “Kayseri Ticaret Borsasının kanser hastalarımıza araç bağışlamasının önemi gerçekten çok büyük. Bu hareketi başlatan annesi hasta olan genç bir grubun fikrinin bugün hayata geçirilişini yaşıyoruz. Gençlerin kendileri dışındaki insanların problemlerine duyarlı olmaları gerçekten çok önemli. Ayrıca Kayseri Ticaret Borsasının kendisine bir yardım talebiyle gelen öğrencileri boş çevirmemesi, umduklarının ötesinde minibüsü tamamıyla bağışlamış son derece duyarlı bir konudur.” ifadelerinde bulundu

Bir yanıt yazın