Kayseri Şeker’den 120 Çiftçi Bilgisayarla Ödüllendirildi

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, geçtiğimiz yıl pancar sezonunda polar oranı yüksek ve temiz pancar getiren 120 çiftçiyi bilgisayarla ödüllendireceklerini söyledi.

Akay, beraberinde Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Levent Benli ile Yozgat’ın Boğazlıyan Pancar Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Burada Pancar Bölge Müdürü Hulusi Yüksel ile bir süre görüşen Akay, Boğazlıyan’da kaliteli şeker pancarı üretiminin yapıldığını belirterek, “Bu nedenle çiftçinin motivasyonunun artırılması amacıyla polar oranı yüksek ve temiz pancar getirerek ilk sırayı alan çiftçilerimizi ödüllendirileceğiz.” dedi.

Geçen yıl pancar sezonunda başarılı olan pancar çiftçisine ödül verileceklerini ifade eden Akay, “Kayseri Şeker’in Pancar bölgesi olarak 12 bölgesi bulunuyor. Yaklaşık 120 çiftçiye bilgisayar hediye edeceğiz. Bu ödüller çiftçiye motivasyon açısından fayda sağlayacağına inanıyoruz. Şeker pancarı temiz ve polar oranı yüksek olan ve ilk sırayı alan çiftçilere yönelik böyle bir uygulama başlattık. Çiftçinin ürettiği şeker pancarında aralarında 21-22 polar şeker oranı olan var. Bu rakamlar gerçekten çok müthiş bir orandır.” diye konuştu.

Kayseri Şeker olarak bölge çiftçisine yönelik eğitim çalışmalarının sürdüğünü de dile getiren Akay, “Bölgelerde çiftçilere yönelik eğitim seminerleri düzenliyoruz. Bu seminerlerin faydalı olduğunu görüyor, düşünüyoruz. Aynı zamanda çiftçi ile yüz yüze görüşme imkanı buluyoruz. En azından çiftçinin bir sorunu ve isteği varsa, bu sorunu kendi ağızlarından öğrenme fırsatı buluyoruz. Konuyla ilgili açıklama yapıyoruz, onun dışında varsa başka değerlendirmeler paylaşma fırsatı bularak çiftçileri bilgilendiriyoruz. Bu eğitim çalışmasında ayrıca şirketin yaptığı çalışmalar ile ilgili de bilgilendiriyoruz. Artık pancar ekim kampanyasının başlayacağı yeni dönemde Ocak ayında eğitim semineri düzenlemiştik. Tekrar bir daha yapılacak. Çünkü bundan sonra çiftçi, tarlaya girdikten sonra bütün çiftçileri bir araya getirme kolay olmuyor. Bu fırsatı da bu şekilde değerlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın