Kayseri Erciyesspor, evinde oynayacağı Samsunspor maçının hazırlıklarına devam etti.

PTT 1 Lig ekiplerinden Kayseri Erciyesspor, evinde oynayacağı Samsunspor maçının hazırlıklarına devam etti. Antrenman sonrası bir açıklama yapan Erciyesspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, “Sıradaki maçların kazanılması bize, şampiyonluk yolunda çok büyük katkı yapacaktır” dedi.
Hacı Boydak Tesisleri’nde antrenmana çıkan Erciyessporlu ekip, PTT 1’inci Lig 25’inci haftasında kendi evinde oynayacağı Samsunspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Teknik Direktör Osman Özköylü denetiminde antrenmana çıkan oyuncular, antrenmana ısınma hareketleri ile başladı.
Samsunspor maçına ara vermeden hazırlanan Erciyessporlu futbolcular, antrenmanda kondisyon çalışması yaptı. Kondisyon çalışmasını tamamlayan oyuncular, antrenmanı 5’e 2 top çalışması ile sürdürdü. Antrenmanın geri kalan kısmı basın mensuplarına kapalı bir şekilde devam etti.
Antrenman sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Özköylü, geçen hafta oynanan Göztepe maçını değerlendirerek, “Zor bir deplasmandan bir puan çıkarmayı başardık. Tabii ki deplasmana gitmeden önceki amacımız yine 3 puandı ama rakibin içerisinde bulunduğu durum onların kümede kalma anlamında bu maça verdikleri önem faklıydı” ifadelerinde bulundu.
Özköylü, “Maçı kurtuluş maçı gibi gören bir rakibe karşı oynadık. Bizim motivasyonumuzun onlar kadar olmayışı veya onların maçı daha fazla kazanma ve puan alma adına çaba göstermeleri bizim işimizi daha da zorlaştırdı. Göztepe ligdeki en iyi mücadelesini ortaya koydu. Buna rağmen ilk 25 dakika üstün olan bizdik ama fırsatları değerlendiremedik. Bizim için aldığımız bir puan çok önemliydi” diye konuştu.
Ligin her geçen hafta şekillenmeye başlayacağını belirten Özköylü, “Bu bakımdan kazanmak çok önemli. Zirvede kalabilmek için veya altımızdaki takımlar ile puan farkını arttırmak için kazanmak çok önemli. Biz iç sahadaki avantajlarımızı iyi değerlendirmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.
Özköylü konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Sıradaki maçların kazanılması taktirde bize şampiyonluk önünde çok büyük katkı yapacaktır. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Biz iyi bir takımız, kaliteli bir takımız. Sonuca gidebilen ve iyi bir futbol oynayan takımız. Bunu da inşallah sonuca yansıtacağız.”

Bir cevap yazın