KASKİSPOR’A 1 MİLYON LİRA

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi 11 Mart 2013 Pazartesi günü gerçekleştirilen toplantıda komisyona havale edilen maddeleri görüşüp karara bağlamak üzere toplandı.

Belediye Meclis Salonu’nda Zekeriya Ergüneş başkanlığında gerçekleşen toplantıda, çeşitli nazım imar plan tadilat talepleri ile Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ilçe belediye meclislerinin almış oldukları kararlar görüşüldü.

Mecliste ayrıca Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde ilimizi başarı ile temsil eden ve 2012-2013 sezonu Avrupa Kupası’nda (Eurocup) final oynama hakkını elde eden Kayseri KASKİ Kadın Basketbol takımının oyuncu ve teknik heyetinin ödüllendirilmesi talebi hususunda hazırlanan Plan ve Bütçe Komisyon Komisyon raporu da görüşülerek kabul edildi. Buna göre; Kaskispor Kadın Basketbol takımı oyuncu ve teknik heyetine göstermiş olduğu başarılarından dolayı 1 milyon TL ödül verilmesine karar verildi.

Tunus’un Nabeul şehri ile kardeş kent ilişkisi kurulması talebi de mecliste görüşülen bir başka gündem maddesi oldu. Bu madde de oybirliği ile kabul edildi.

Mecliste Anadolu Harikalar Diyarı Projesi kapsamındaki Sukaypark’ta bulunan 3 adet sosyal tesis ile spor kompleksindeki 1 adet sosyal tesisin, çoğunluk hissesi Büyükşehir Belediyesi ait Büyükşehir Eğitim Faaliyetleri Sosyal ve Spor Tesisleri A.Ş.’ye 10 yıllık süre ile tesis başına bin TL kira bedeli ile tahsis edilmesi kabul edildi. Öte yandan hayvanat bahçesi ve buz pistinin ise çoğunluk hissesi belediyeye ait Kayseri Spor Etkinlikleri Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye 10 yıllığına bakım giderleri karşılığında bedelsiz olarak tahsis edilmesine karar verildi.

Son olarak bazı cadde ve sokaklara verilecek isimlerin belirlenmesi talepleri mecliste görüşülerek karara bağlandı.

Bir cevap yazın