KASKİSPOR KARATE’DE AVRUPA ŞAMPİYONU

Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası’na katılan, Kaskispor Karate Takım Sporcularının, Bayanlarda Avrupa Şampiyonu olduğu belirtildi.

Şampiyonanın, Rusya’nın başkenti Moskova’da yapıldığını belirten KASKİ Genel Müdürü ve Kaskispor Kulüp Başkanı Ender Batukan, “9-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen şampiyonaya, Kaskispor Karate Takımı’ndan 8 erkek ve 4 bayan sporcumuz katıldı. Takımımız Büyük bayan kumitede 1. lik kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu. Altın madalya alarak kulübümüzün adını bir kez daha tüm dünyaya duyurdu. Büyük bay kumitede ise takımımız bronz madalya kazandı,” dedi.

Kaskispor Karate Takımı sporcularının,  göstermiş olduğu başarıyla gurur duyduklarını belirten Batukan, “Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası’nda, Büyükler Bayan Kumite’de sporcularımız Gülderen Çelik Albayrak, Merve Nuhoğlu, Tuğba Tek, Hüsniye Güler takım olarak Avrupa Şampiyonluğu kazandı. Büyükler Bay Kumite’de Haldun Alagaş, Yavuz Karamollaoğlu, Enes Erkan, Gökhan Gündüz, Osman Özmen, M.Utku Şahin, Okay Arpa, İsmail Hakkı Şen’den oluşan Kaskispor karate takımı ise 3.olarak bronz madalya kazanarak güzel bir başarı elde etti, ” diye konuştu.

Avrupa Şampiyonluğunun çok önemli bir başarı olduğunu kaydeden Batukan, “Sporcularımız, ülkemizi ve şehrimizi uluslararası arenada başarı ile temsil ederek bizi oldukça gururlandırdı. Sporcularımız ve emeği geçen tüm arkadaşlarımızı bir kez daha kutluyorum,” dedi.

Bir yanıt yazın