KADIN MECLİSİ 8 MART’TA EZBER BOZACAK

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Pempegül Selman, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla hazırladıkları etkinlikler hakkında bilgiler verdi. 

8 Mart’ın 1975 yılında Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyada Dünya Kadınlar Günü olarak ilan edildiğini hatırlatan Selman, “Bu yıl, Kayseri Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak bu günde ezber bozmak istedik. Günümüz kadının sadece sorunlarını konuşmak yerine, kadınların tüm sorunlara ve zorluklara rağmen ne kadar güçlü olduklarını, ne kadar mücadeleci olduklarını gün yüzüne çıkaralım istedik” dedi.

Kendi tarihimiz kadınlarının yüzyıllar öncesinden beri ne kadar değerli ve hayatın her alanında ne kadar söz sahibi olduğunu göz önüne sermek için bir dizi etkinlik düzenleyeceklerini söyleyen Selman, “O nedenledir ki bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz, ‘Tarih Boyunca Kadın’ konseptinde bir Selçuklu Kenti olarak ‘Selçuklu Döneminde Kadın’ konusunu işleyeceğiz. 5-8 Mart tarihleri arasında hazırlanan programda hem yakın geçmişimizden günümüze neler değiştiğini, hem de Selçuklu dönemi kadınlarımızın yetki, sorumluluk ve becerilerinden bahsedeceğiz. Dünyada ve ülkemizde hayatın her alanında olduğu gibi “kadın” konusunda yaşanan olumsuzlukların artışını önlemek için; kendi özümüzü anlamayı, öğrenmeyi ve ders çıkarmayı, acziyeti değil güçleri konuşmayı, duyarsızlığı değil dayanışmayı, üstünlüğü değil eşitliği konuşmalıyız, gündeme getirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın