İSMAİL TAMER MÜJDEYİ VERDİ

Ak Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer, Sarız ilçesindeki hastanenin kullanılmayan bölümlerinin, artık sağlık meslek lisesi olarak hizmet vereceği müjdesini verdi.

Ak Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer, özel bir muayenehanenin açılışına katıldı.

Tamer, burada Sarız ilçesindeki hastanesinin artık sağlık meslek lisesi olarak hizmet vereceği müjdesini verirken, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olayları konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.

Tamer, her iki konu hakkında da şunları söyledi:

“Kayseri’nin Sarız ilçesinde bulunan hastanenin dün itibari ile sağlık meslek lisesine çevirdiğimizi de buradan duyurmak istiyorum. Türkiye’de hem doktor, hem de hemşire açığımız hat safhada. O bakımdan biran önce sağlık personeli ve yardımcı personeli açığının giderilmesi için çalışmalarımız vardı. Başta TBMM Başkanvekili Sadık Yakut olmak üzere, diğer milletvekili arkadaşlarımızla yaptığımız uğraşlar sonunda Sarız hastanesinin kullanılmayan bölümlerini sağlık meslek lisesi haline çevirmiş bulunuyoruz. İnşallah bu sene öğrenci alımı için yetiştiririz.

Diğer bir konuda son zamanlarda artan sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olayları, hem kamu oyunda, hem de mecliste önemli gündem oluşturdu. Gaziantep’teki bir doktor arkadaşımızın cinayete kurban gitmesinin ardından, meclisteki tüm partiler birleşerek araştırma komisyonu kararı alınmıştı. Ve 17 kişiden oluşan bir komisyon kuruldu. Komisyon sözcülüğü de bana verildi. Ekim ayından itibaren, hummalı bir çalışma içerisine girerek sağlıkta şiddeti araştıracağız. Sağlık çalışanlarına ve doktorlara yönelik yapılan haksız şiddet olaylarının önüne geçmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.”

Bir yanıt yazın