İlk Köy şenliği Sarıkaya da yapıldı.

İlk köy şenliği Develi İlçesi Sarıkaya Köyünde yapıldı.Şenliğe katılan Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya Halk eğitim merkezi tarafından Köyde açılan Kurs sonrası Kursiyerlerin yıl içerisinde yaptıkları el işlerine ait  serginin de açılışını yaptı. Öksüzkaya almış olduğu bir peçeteliğe 100 TL vererek kursiyerlere destek oldu.

Develi İlçesinin tek bayan Muhtarı olan Kiraz Katker tarafından Sarıkaya Köyünde düzenlenen Köy şenliğine;Develi Kaymakamı Enver Ünlü,Develi Belediye Başkanı Recep Özkan,Kayseri Bölge idare Mahkemesi Baş savcısı Ferhat Kapıcı,Yargıtay Cumhuriyet savcısı Celal Albay,Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu başkanı Ahmet Fırat,Develi Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah İrk ve Develi Adliye Personeli,Kültür ve Turizm il Müdürü İsmet Taymuş,İl Genel Meclis Üyeleri, Ak Parti ve  CHP  ilçe Başkanları, Köy ve Mahalle Muhtarları, İlçe Protokolü yanı sıra STK temsilcilerinin de yoğun ilgisinin oldu.

Köy Muhtarı ocak başına geçerek misafirlerine kendisinin pişirdiği yağlamaçları ikram etti. Sarıkaya Köy şenliği CHP İlçe Başkanı Sevgi Yalçın’ın daveti ile misafirlerin  halaya eşlik etmeleri ve Mahalli sanatçının seslendirdiği eserlerle renklendi.Şenlik sonunda misafirler etli pilav ikram edildi.

Bir yanıt yazın