HİS Büyükler Basketbol Turnuvası Başladı

Herkes İçin Spor Federasyonu (H.İ.S.F.) Kayseri il Temsilciliğinin 2012 faaliyet programında yer alan ‘HİS şenliği’ ve ‘Koşabiliyorsan Koş projesi’ kapsamında

organize edilen ‘Büyükler basketbol turnuvası’ başladı.

Gençlik Hizmetleri Spor il Müdürü Mehmet Metin Özen başta olmak üzere, spor il temsilcileri, basketbola emeği geçenler, turnuvaya katılan basketbolcular ve davetlilerin  katılımı ile  Atatürk spor salonu  önünde bir kokteyl verildi. Herkes İçin Spor Federasyonu  İl Temsilcisi Davut Güleç ve Basketbol İl Temsilcisi Ahmet Çulfacı’nın  ev sahipliğinde gerçekleşen kokteylden sonra, Kayseri’deki basketbola  önemli emeği geçen eski milletvekili İbrahim Yılmaz’ın  başlama atışı ile turnuva başladı.

Herkes İçin Spor Büyükler Basketbol Turnuvası’na; Sağlıkgücü, Doktorlar, Turquality, Hürriyet, Kayseri Barosu, Melikgazi, Sami Yangın, Gençler adıyla 8 takım  katılıyor. Turnuva 1 Temmuz’daki final karşılaşması ile sona erecek.

Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi Davut Güleç, basketbolu zamanında oynayıp iz bırakanların bugünde bu sporun yaygınlaşması için salonda ter dökecek olmasından duyduğu memnuniyetini dile getirerek takımlara başarı diledi.

Basketbol Federasyonu Kayseri il temsilcisi Ahmet Çulfacı da, Türkiye’de ilk kez iki farklı federasyonun böyle bir organizeyi hayata geçirmesinin çok önemli olduğunu açıkladı. Kayseri gençlik hizmetleri Spor il Müdürü Mehmet Metin Özen’de Kayseri’nin spordaki başarısının daha da yükseltilmesi için büyük çaba harcadıklarını dile getirdi ve herkesin lisanslı, sağlıklı ve bilinçli spor yapmasını istedi, bu tür etkinliklerin daha da artırılması için herkesin  elini taşın altına koymasını önerdi.

Bugüne kadar Spor salonunda  gerçekleştirilen  karşılaşmalara taraftar, seyirci, meraklı ilgisi çok az olurken, Herkes İçin Spor Büyükler basketbol  turnuvasına özellikle çocuklu ailelerin  büyük ilgi göstermesi de gözlerden kaçmadı.

Bir yanıt yazın