HAŞERATLA MÜCADELE

Kayseri’de Talas ilçe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, haşerat yumurtası olan larvayla mücadele kapsamında ilçe genelinde çalışma başlattı.

 Karların erimesi ve yağışların azalmasıyla birlikte başlayan ilaçlama çalışmaları 3 ULV ve 1 termal araçla gerçekleştiriliyor. Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım larvasit mücadelesinin ilaçlama çalışmalarıyla aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, çalışmaların yeşil alan, park bahçe, rögar ve yağmur sularının bulunduğu alanlarda yoğunlaştığını söyledi.

Başkan Yıldırım, sinek, sivrisinek ve benzeri hayvanların, daha yumurta halindeyken üremesini engellediklerini ifade ederek, “Kış sezonunun hemen sonunda larvasit mücadelesi yaparak yeşil alan, çöp bidonları, rögarlar, fosseptik çukurları, dereler ve sulama kanallarının bulunduğu bölgelerde ağırlık verdiğimiz ilaçlama ile haşeratsız bir yaz geçirmek için çalışıyoruz.” dedi.

Larvayla mücadelede kendi atölyelerinde üretilen 1 tonluk ilaçlama tankının çalışmaları daha da kolaylaştırdığını kaydeden Başkan Yıldırım, “Periyodik olarak günlük 4 araç, 2 sırt pompası ve 10 personelle, 21 mahallemizin cadde ve sokaklarında sinek, sivrisinek ve diğer haşeratla mücadele ediliyor. Amacımız doğal çevreyi ve insan sağlığını koruyarak, halkımızın haşeratsız bir yaz geçirmesidir.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın